Obnovovací gymnastické cvičení a doba trvání

A těhotenství trvá nejlépe 40 týdnů, aby dítě mohlo přijít na svět zcela vyvinuté. Zázrak přírody, ale některé věci se v těle ženy mění. Kromě hormonálních změn a odpovídajících příznaků v rané těhotenství, Jako nevolnost, zvracení, silný změny nálady, hladové záchvaty chuti k jídlu, extrémní únava a zvýšená náchylnost k infekcím dochází v dalším průběhu k extrémním fyzickým změnám těhotenství.

Úvod

Při narození má dítě váhu cca. 2800–3700 ga výšce 48–56 cm, proto potřebuje v prostoru hodně místa děloha, děloha odpovídajícím způsobem se rozšiřuje, ale vrací se do své normální velikosti pomocí regresní gymnastiky.

Je však důležité vědět, že každý těhotenství přirozeně má vliv na tkáň děloha ale také na pružnost děložních vazů, měchýř a pánevní dno, pánevní dno zajišťuje, že člověk je schopen zadržet moč a sám se rozhodnout, kdy má být vypuštěna (kontinence). Rovněž zajišťuje, že orgány v pánvi jsou zafixovány ve správné poloze, aby byla zajištěna fyziologická funkce.

Proto je důležité udělat pořádek zotavovací gymnastika již po prvním těhotenství a dělat pravidelně pánevní dno poté cvičení. Kromě změn v těle lze na pokožce vidět stopy těhotenství. V oblasti břicha, nohou nebo prsou jsou často vidět pruhy, které jsou způsobeny velkým zvětšením objemu.

Během těhotenství se také vyskytují takzvané strie, pruh ze symfýzy podél diastázy konečníku. Všechny příznaky jsou normální a důležité pro dobrý vývoj dítěte. V závislosti na nemocnici jsou rehabilitační cvičení zahájena jeden den po porodu. U císařského řezu se vše posune o jeden den.

Pánevní dno

Obecně je důležité vědět, zda je perineální slza přítomna v přirozeném porodu, protože to má negativní vliv na léčbu kvůli extrémnímu bolest. Před zahájením regresní gymnastiky je velmi důležité informovat pacienta. Mnoho žen ani neví, jak je pánevní dno konstruováno a jak důležité je.

Pánevní dno lze jasně vysvětlit jako třívrstvý systém, který stejně jako filtrační vak sedí v malé pánvi a má ochrannou a přidržovací funkci. Tyto 3 vrstvy leží na sobě a lze je aktivovat různými cvičeními. Napětí se dosahuje kontrakcí ischiální tuberosity bez napnutí gluteálních svalů, představou, že si vyberete třešňovou jámu a odtrhnete kalhotkovou vložku.

Matce by mělo být jasné, že vyhýbání se regresním cvičením může z dlouhodobého hlediska způsobit vážné problémy. Kromě toho se pacientovi doporučuje dodržovat obecná pravidla chování, včetně lehněte si a posaďte se, převalujte se po boku, vydechněte, otočte hlava při kašli a kýchání do strany, abyste snížili tlak na pánevní dno. Když jdete na toaletu, netlačte, při velkých obchodech mějte spodní část zad spíše kulatou, při močení držte záda spíše vzpřímeně.

Obecně dbejte na vzpřímené držení těla. Při ohýbání dolů se ujistěte, že máte záda rovnou a vydechujte přitom. Vyvarujte se těsného oděvu, abyste snížili tlak na břicho. Tyto články by vás mohly také zajímat:

  • Gymnastika pánevního dna
  • Školení pánevního dna
  • Těhotenství procvičování pánevního dna
  • Jóga pro těhotné ženy