Zotavení bez operace (konzervativní) | Nešťastná triáda - terapie

Zotavení bez operace (konzervativní)

I bez chirurgického zákroku, pro regeneraci nešťastné triády, předloktí berle jsou nejprve předepsány k odlehčení struktur při chůzi. Ortéza je také vybavena pro podporu klouby aby tyto struktury měly šanci znovu růst. Následná péče a cvičení jsou obvykle stejné jako po operaci, protože cíle, které je třeba znovu získat, jsou stejné: i zde bolest směřuje k bolesti, která je vždy signálem pro orientaci.

Pokud cvičení bolí nebo způsobí bolest hůře, buď by měla být optimalizována sekvence pohybů, nebo by měla být obtížnost a zátěž o něco snížena. Plavání a jízda na kole jsou běžné sporty, které ulevují kloubům a které jsou vhodné jak pro doléčení, tak pro prevenci úrazů.

  • Plné obnovení funkce budováním síly svalů obklopujících klouby
  • Budování stability
  • Koordinační školení
  • Zachování pružnosti, roztažnosti a mobility v kloubu

Další opatření

K další podpoře hojení nešťastné triády jsou zapotřebí pasivní opatření a koncepty, jako je manuální terapie, masáže a fasciální techniky pro okolní tkáň, elektroterapie ke snížení bolestV terapii jsou vhodné otoky a také stimulace svalstva a později páskové systémy na podporu návratu ke každodennímu stresu a sportu.

Shrnutí

Zranění nešťastné trojice je, jak název napovídá, nešťastné kombinační zranění. Tři struktury v koleni, které poskytují stabilitu, jsou roztrhané nadměrnou rotací a vnější silou: mediální menisku, mediální vaz a přední zkřížený vaz. Často postiženi jsou lyžaři a fotbalisté.

Chirurgie se obvykle provádí, aby se zabránilo následnému poškození a obnovila se stabilita. Léčení může být zdlouhavé kvůli špatnému stavu krev oběh ve strukturách, ale s dobrou aktivní spoluprací a individuálně přizpůsobeným programem následné péče založeným na fázích klasiky hojení ranlze obnovit starou funkční schopnost a odolnost. Vnitřní vazivo a vnitřní meniskus v koleni jsou spojeny dohromady, což poskytuje větší stabilitu, ale také omezuje pohyblivost, zejména při rotaci. Pokud nyní dojde k rotaci, někdy v kombinaci s kopem proti noha zvenčí struktury podléhají náhlému namáhání.

Výsledkem je nestabilní koleno, silné bolesti a otoky, jakož i omezení pohybu a odolnosti. Při manuálním testu je kloubní prostor velmi citlivý na tlak a lze jej snadno otevřít.