Snižte stres - pomozte fyzioterapii

Stres v pracovním nebo soukromém životě může z dlouhodobého hlediska vést k vážným nemocem a postižené osoby mohou být v každodenním životě dlouhodobě omezeny. V následujícím článku jsou uvedeny příčiny a možnosti léčby a jsou diskutována fyzioterapeutická opatření.

Běžné příčiny

Deprese a syndrom vyhoření nyní patří mezi nejčastější nemoci. Syndrom vyhoření je obvykle způsoben přílišným stresem v soukromém nebo pracovním životě. Přetížení úkolů, špatná nálada v práci, mobbingu nebo příliš mnoho úkolů, které je třeba udělat, jsou obvykle spouštěči.

Poruchy spánku, vnitřní neklid, problémy se soustředěním a únava jsou klasickými příznaky příliš velkého stresu. Pokud příliš dlouho ignorujete příznaky, vklouznete do a syndrom vyhoření, která se obvykle projevuje psychologickou dírou. Nedostatek motivace, apatie, trvalý špatný pocit, nespavost, vnitřní neklid, žaludek bolest nebo střevní problémy jsou obvykle příznaky, které se projevují ve fázi vyhoření. Je důležité podniknout včasná opatření proti stresu. Kromě toho byste měli hledat kompenzační činnost, která vás může rozptýlit nebo uvolnit.

Relaxační metody z fyzioterapie

Metody z fyzioterapie pro relaxace jsou velmi různorodé a závisí na individuálních stížnostech pacientů. Většina pacientů přichází s těžkým napětím v ramenikrk plocha. Důvodem je hlavně kancelářská práce s jednostrannou pozicí u stolu.

Ramena jsou často vytažena nahoru. To má za následek zvýšený tón v oblasti lichoběžníkový sval, kosodélníkový sval a krátký krk svaly. Pokud pacienti přicházejí s masáž předpis, tonus lze poněkud minimalizovat pomocí masážních úchytů, ale spouštěcí faktory nejsou vyloučeny.

Tím nelze trvale eliminovat vedlejší příznaky, jako jsou poruchy spánku, střevní potíže a vnitřní neklid. V tomto smyslu masáž dlouhodobě by nepomohlo, protože skutečné problémy jsou zakotveny v EU hlava. Je proto důležitější vytvořit si povědomí, aby si pacient sám všiml, že ve stresu nemůže pokračovat.

Vedle relaxace svalů, je také důležité podívat se na statiku krční páteře. Pokud dojde k zablokování nebo nesprávnému umístění, může to zvýšit tón a způsobit bolesti hlavy a závratě, které zhoršují celkový stav pacienta stav.

  • V poloze na zádech se vyšetřuje krční páteř a kontrolují se nesprávné polohy.

    Pokud jsou přítomny blokády, jsou opatrně uvolněny a krční páteř je mobilizována.

  • Cranio Sacral Therapy, která je součástí osteopatie, ale také jej používají fyzioterapeuti, pomáhá také relaxovat. Zkouška se týká pohybu, který probíhá v lebka, během kterého lze úroveň stresu pacienta určit podle rytmu, který lze cítit. Pacient leží na zádech, nedochází k žádným rozhovorům, aby léčba mohla fungovat.

    Terapeut položí ruce na lebka a cítí. Jsou prováděny určité techniky, které všechny probíhají na hlava. Kromě toho stehy hlava jsou „mobilizovány“, což minimalizuje napětí na lebka.

    Pacienti jsou po ošetření obvykle velmi unavení a poté se doporučuje polední odpočinek.

  • Pacienti, kteří mají sklon k hypotenzi, tj. Mají spíše ochablý svalový tonus, by měli být léčeni aktivněji ve fyzioterapii. Mohou vám pomoci jednoduchá sportovní cvičení, která by měla být zahrnuta častěji do každodenního života. Jacobsen relaxace techniky, autogenní trénink, jóga a Pilates mohou být zahrnuty do terapeutického sezení a často fungují velmi dobře relaxační techniky. Mluvit s pacienty je také velmi důležité, protože se obvykle cítí nepochopeni lékaři nebo dokonce členy rodiny.