Snižte stres | Stres - Jste také ovlivněni?

Snížení stresu

Především se stres vyskytuje v hlava když příliš přemýšlíte o práci, budoucnosti a životě. Proto je důležité si čas od času trochu oddechnout. Nejjednodušší způsob snížení stresu je eliminovat faktory, které to způsobují.

Jelikož je to v mnoha případech možné pouze v omezené míře, je třeba najít alternativy, které postiženým osobám poskytnou a vyvážit a tím vytvořit rovnováhu se stresem. Zde se každý musí rozhodnout a individuálně vyzkoušet, která forma stresové terapie je nejvhodnější. K možnostem snížení stresu patří relaxační masáže, částečně speciálními oleji, které mají navíc přispět k uklidňující, aromaterapii, při níž se pracuje s pachy, které by měly působit relaxačně.

Vyvažování sportů jako jóga or Pilates stejně jako obecné relaxace terapie a rozjímání může pomoct. Může také pomoci dostatečný spánek a pravidelné sporty vyvážit hektické tempo každodenního života. Pokud máte pocit, že si s touto situací sami nedokážete poradit, není hanbou ani návštěva lékaře. Pomáhá také mnoha lidem mluvit o svých problémech a obavách. Lékař pak může zahájit terapii, aby mohla být postiženému dlouhodobě poskytnuta pomoc.

Stresová kostka

Stresová kostka, z anglické kostky fidget (neklid), je relativně nový vynález, který má ve stresových situacích pomoci mít jakýsi ventil, s nímž je napětí vyvážené. Princip je jednoduchý, jedná se o malou šestibokou kostku. Zvláštní je, že každá strana je speciálně konstruována, což je popsáno níže: Dýchání: Tato strana má zářez, který je modelován podle obavového kamene.

Hladění po boku má snížit úzkost a mít uklidňující účinek. Skluz: Tato strana má jakýsi mini-joystick, kterým lze pohybovat tam a zpět pomocí prst. Kliknutí: Na této stránce je 5 tlačítek, která kliknou při spuštění (3 zvuková, 2 hmatová).

Role: Zde je malá kulička vložená do krychle spolu se 3 malými převody. Ty lze snadno otočit pomocí prst Pokud je třeba. Spínače: Na této straně je malý spínač, který lze ovládat jedním prst.

Otočení: Na poslední stránce je malý rotující disk. Každý zná stresující situace, ve kterých se vyskytují nepříjemné návyky, jako je kousání si nehtu, klepání na kuličkové pero a mnoho dalších. Tyto návyky však nejsou ve společnosti vítány, a proto je mnoho lidí potlačuje. Výrobci kostky stresu se domnívají, že potlačení je špatné a podporuje negativní stres.

Stress Cube je proto určen k nápravě. Lze jej zakoupit za malé peníze na internetu.

  1. Dýchání: Tato strana má zářez, který připomíná kámen starosti. Hladění po straně prý snižuje úzkost a má uklidňující účinek.
  2. Kluzák: Na této stránce je jakýsi mini joystick, který lze pohybovat prstem sem a tam.
  3. Kliknutí: Na této stránce je 5 tlačítek, která po spuštění kliknou (3 slyšitelná, 2 hmatová).
  4. Válcování: Zde je do kostky vložena malá koule spolu se 3 malými převody. V případě potřeby je lze snadno otočit prstem.
  5. Přepínač: Na této straně je malý spínač, který lze ovládat jedním prstem.
  6. Otočit: Na poslední stránce je malý otočný disk.