Regaine pro ženy

Toto je aktivní složka přípravku Regaine Women

Regaine Women obsahuje účinnou látku minoxidil a je dostupný ve formě dvouprocentního roztoku. Minoxidil rozšiřuje malé cévy a zlepšuje zásobování vlasových folikulů krví a živinami. Při pravidelném používání může Regaine Women aktivovat vlasové folikuly, čímž působí proti vypadávání vlasů a vede k růstu nových vlasů.

Kdy se přípravek Regaine pro ženy používá?

Přípravek Regaine Women zpomaluje progresi dědičného vypadávání vlasů u žen, známé také jako androgenní alopecie. Zatímco u mužů se vypadávání vlasů projevuje ve formě ustupujících vlasových linek a plešatých míst, u žen je to extrémně vzácné. Místo toho se vlasy stávají tenčími a tenčími, zatímco vlasová linie zůstává stejná.

Androgenetická alopecie je pomalý a postupný proces, takže čím dříve je léčba přípravkem Regaine Women zahájena, tím je úspěšnější. Regaine Women však může pomoci i s vypadáváním vlasů, které je již nějakou dobu přítomné.

Jaké vedlejší účinky má Regaine pro ženy?

Jako každý lék, Regaine pro ženy může také způsobit vedlejší účinky.

Občas se objeví svědění (pruritus), deskvamace kůže, alergická kontaktní dermatitida, zánět kůže (dermatitida) nebo prchavé kožní vyrážky (vyrážka).

Co byste měli mít na paměti při používání Regaine Women

Protože příčiny dědičného vypadávání vlasů leží v genech, nelze příčinu odstranit. Regaine Women však může tento proces zpomalit. K tomu je důležité, aby byl přípravek Regaine Women používán pravidelně a trvale. Léčba může trvat tři až čtyři měsíce, dokud nebudou viditelné první účinky. Léčba musí pokračovat i poté, aby byla zachována úspěšnost terapie. Pokud po osmi měsících není patrný žádný pokrok, je třeba léčbu přerušit.

Regaine Women je k dispozici jako sprej s pumpičkou. Součástí každého balení je aplikátor. Přiložený sprejový aplikátor je nejlepší způsob aplikace na malé plochy pokožky a umožňuje přesnou aplikaci přípravku. Lze však použít i jiné aplikátory.

Jak by se přípravek Regaine Women měl používat?

Regaine Ženy by měly:

  • aplikovat dvakrát denně (ráno a večer)
  • aplikujte na suchou pokožku hlavy v dávce 1 ml na roztok
  • Používejte pravidelně a nepřetržitě

Regaine Women se nesmí používat pro

  • známá přecitlivělost na účinnou látku minoxidil nebo jakoukoli jinou složku přípravku Regaine pro ženy
  • Současné užívání jiných léků aplikovaných lokálně na pokožku hlavy
  • náhlé nebo nepravidelné, a tedy ne dědičné vypadávání vlasů

Interakce přípravku Regaine pro ženy s jinými léky:

Existuje možnost, že absorpce léčivé látky přípravku Regaine Women může zvýšit pokles krevního tlaku při přechodu z ležení do stoje, pokud pacientky současně užívají antihypertenziva. Současné užívání s jinými antihypertenzivy se proto doporučuje pouze po konzultaci s ošetřujícím lékařem.

Regaine ženy: Předávkování:

Použití ve vyšších dávkách, než je doporučeno, nebo na větší plochy těla může případně vést ke zvýšené absorpci účinné látky minoxidil do těla. To může mít vliv na kardiovaskulární systém, způsobit pokles krevního tlaku, zvýšené zadržování vody v tkáni nebo zrychlený tep. V případě náhodného perorálního požití nebo výskytu příznaků předávkování musí být okamžitě informován lékař.

Zapomenutá aplikace Regaine Women:

Znovu získat ženy během těhotenství a kojení

Přípravky Regaine se nesmí používat během těhotenství a kojení kvůli nedostatku studií o snášenlivosti. Účinné látky by mohly procházet placentární bariérou a pronikat mateřským mlékem do dítěte a způsobit nepředvídatelné poškození.

Jak získat Regaine Women

Regaine Frauen je k dostání pouze v lékárnách v Německu, ale není vázán na lékařský předpis. Je tedy k dostání v lékárnách bez lékařského předpisu. Přesto byste se před užíváním léků měli poradit s lékařem nebo lékárníkem, zda je přípravek Regaine Women vhodný a v jakém dávkování a lékové formě jej užívat.

Kompletní informace o tomto léku

Zde najdete kompletní informace o léku ke stažení (PDF)