Uvolněné oči a krásná oblast očí

Namáhané nebo unavené oči zná téměř každý. Automaticky pak začneme oči třást nebo je dokonce mírně přitlačovat. Tato metoda je správná - s trochou masáž můžeme se na svět dívat znovu uvolněně. Mnoho z nás tráví spoustu času v kanceláři - suchým vzduchem a často hodně stres. Kromě toho sedíme hodiny před počítačem, pohled upřený na klávesnici a obrazovku. Není divu, že naše oči jsou často docela napjaté.

5 tipů pro uvolněné oči

 • Při práci na obrazovce nezapomeňte blikat! Protože to udržuje rohovku vlhkou a chrání oči.
 • Když každou chvíli pracujete na obrazovce, udělejte si krátkou přestávku. Během přestávek zavřete oči a jemně masáž konečky prstů víčka. Pak doširoka otevřete oči a zakroužkujte nejprve jedním směrem, potom druhým.
 • Tzv. Palming má také relaxační účinek: Umístěte jejich zakřivené dlaně ve tvaru skořápky přes zavřené oči, aby už nepadalo více světla (nezavírejte nos) a nechte to tak dlouho, dokud vám bude dobře. Zkuste si přitom představit černou barvu - zesílí to účinek. Vědomě uvolněte nejen oči, ale i tvář a ramena jeden po druhém.
 • V pravidelných intervalech nechte svůj zrak bloudit - střídání mezi viděním na blízko a na dálku podporuje oční svaly.
 • Věnujte pozornost svému strava - nedostatek jistoty vitamíny umět vést červené, zanícené, vodnaté a bolestivé oči a špatné vidění za soumraku. Vitamín A je základní látka pro zdravé oči; jeho předchůdce, tzv beta-karoten, se nachází ve žlutém, červeném a oranžovém ovoci a zelenině. Stejně důležité pro oči je: vitamín C, který propaguje krev oběh a posiluje cévní stěny. To se hojně vyskytuje v kiwi, citrusových plodech, feferonkách, rakytník a šípky. Vitamín B2 se také počítá jako oční vitamin a nachází se zejména v mléko, sýr, drůbež, játra a pšeničné klíčky a pšeničné otruby.

12 domácích prostředků pro suché oči

Masírujte oblast kolem očí

K detoxikaci oblasti očí a redukci vrásky a otoky, následující masáž techniky jsou vhodné. Všechny by měly být aplikovány lehkým tlakem:

 • Osvěžení oka: jen lehce mrtvice víčka prsty.
 • Snížení otoku: Aplikujte tlak špičkami prstů v bodech.
 • K čištění a změkčení vrásky: Nejprve konečky prstů zevnitř oční víčko směrem ven ve směru hodinových ručiček rychlé klepání kolem oka. Poté použijte stejnou metodu proti směru hodinových ručiček.
 • Uvolnění očí: vložte palec do vnitřních koutků oka nad oční bulvu. Jemným tlakem pod obočí se pohybujte zevnitř ven. Opakujte několikrát.

Oční stíny a vaky pod očima

Projekt kůže kolem našich očí je tenký a docela citlivý. Tmavé kruhy pod očima a otok nebo ochabnutí oční víčko kůže pod očima přesně nepřispívají k naší duševní pohodě. Takové vaky pod očima se vyskytují častěji, zejména kvůli únava nebo vzrušení ve dnech před a během menstruace a během menopauza, ale mohou být také výsledkem vnitřního onemocnění. Jsou buď genetické, nebo v důsledku sporadické lymfatické kongesce, při které v tkáních zůstává příliš mnoho tekutiny. U některých lidí se také tukové usazeniny tvoří pod očima, které pak prosvítají bělavým odstínem. Čištění opatření a speciální oční péče lze vyzkoušet, že produkty snižují akumulaci tekutin.

4 tipy, jak zabránit vakům pod očima.

 • Nespávejte příliš ploché a nejlépe s otevřeným oknem. Vypněte topení a klimatizaci.
 • Pijte hodně tekutin. Vezměte alespoň dva litry voda nebo bylinkový čaj denně. To stimuluje ledvina činnost a podporuje rozklad odpadních produktů.
 • Profesionální lymfodrenáž rozmazluje obličej a pomáhá uvolnit oblast očí.
 • Pravidelně se starejte o oční okolí pomocí očního gelu nebo balzámu.

Chraňte své oči!

Nezapomeňte si chránit oči. Nějaký kůže vyžaduje zvláštní pozornost a intenzivní péči. A měli byste také chránit oči před sluncem sluneční brýle a právo oční péče, můžete každému udělat krásné oči. Rozpoznejte oční choroby: Tyto obrázky vám pomohou!