Renální biopsie

Definice - Co je to biopsie ledvin?

A ledvina biopsie "Tkáň" se týká vzorku tkáně z jedné nebo obou ledvin. Slovo ledvina propíchnout se používá synonymně. Prostřednictvím a ledvina biopsielze spolehlivě identifikovat příčinu poškození funkce ledvin. Jedná se o zlatý standard, tj. Diagnózu volby, pro nejasná omezení funkce ledvin. To umožňuje vypracovat vhodný terapeutický plán pro dané onemocnění.

Indikace pro biopsii ledvin

Obecně platí, že indikace pro ledviny biopsie, stejně jako u jakéhokoli jiného diagnostického opatření, lze použít, pokud diagnostický přínos převyšuje potenciální rizika. Indikace pro biopsii ledvin mohou být akutní selhání ledvin, chronická renální nedostatečnost, systémové lupus erythematosus, krev v moči (hematurie) nebo bílkoviny v moči (proteinurie) s podezřením na progresivní onemocnění ledvin, změny v ledvinách s podezřením na rakovinanebo problémy po transplantaci ledviny.

Přípravky před biopsií ledvin

Příprava před biopsií ledvin by měla být vždy prováděna po konzultaci s příslušným lékařem. V zásadě je třeba dbát na to, aby byla antikoagulační léčba vysazena včas. Je důležité prodiskutovat s lékařem, kdy přestat užívat který lék a kdy jej znovu užívat po operaci.

Navíc, a krev test se obvykle provádí před biopsií ledvin. Zde je důležité určit krev hodnoty koagulace a zánětu. Biopsie ledvin se obvykle provádí pod lokální anestézie.

Přesto se během postupu doporučuje postit se. To znamená, že poslední tuhé jídlo se obvykle konzumuje večer před a asi 4 hodiny před zákrokem se může pít pouze voda nebo čaj. I zde se doporučuje poradit se s lékařem, který vás bude léčit.

Je biopsie ledvin bolestivá?

Biopsie ledvin obvykle nebolí, protože pokožka je anestetizována lokálním anestetikem. Samotná biopsie ledviny nebolí. Je možné, že se během biopsie může objevit mírně nepříjemný pocit tlaku.

If bolest se vyvíjí v místě biopsie po biopsii, léky proti bolesti jako paracetamol může být použito. Silný bolest by nemělo být po biopsii ledvin pociťováno. Aspirin by neměly být užívány tři dny po biopsii, protože to může vést ke zvýšenému krvácení.

Provádí se biopsie ledvin v anestezii?

Anestézie není obvykle u biopsie ledvin nutná. Kůže, tkáň pod kůží a svaly jsou anestetizovány lokálním anestetikem. Ledvina sama o sobě není bolestivá.

Postup tedy není bolestivý. Pokud je to nutné, může být pacientovi poskytnuto něco navíc k uklidnění. Biopsie ledvin pod anestézie se proto provádí pouze ve výjimečných případech.