Zdroje | Léčba stenózy páteřního kanálu krční páteře bez chirurgického zákroku

Zdroje

Kromě aktivní fyzioterapie různé AIDS lze použít k léčbě páteřní kanál stenóza v krční páteři.

  • Jednou z metod, která je v každodenním životě užitečná, je aplikace pásek. Na jedné straně mají stabilizační účinek na držení těla a na druhé straně uvolňují a uvolňují svalové řetězce, na které jsou aplikovány.

    Pásky vydrží asi týden a podporují tak čas mezi terapeutickými sezeními.

  • Na druhé straně, bolest- uvolňující a relaxační krémy lze nanášet světlem masáž tahy. Stimulují krev oběh ve tkáni a svalech.
  • Použití elektroterapie je také užitečné pro tento účel. Proudy ulehčují bolest, podporují metabolismus zvyšováním krev oběh a mají také relaxační účinek na svalové struktury.
  • Doma, krk polštáře mohou pomoci strečink ο krk a vytváření prostoru, když sedíte nebo ležíte.
  • Tzv. Blackrolls nebo fascial rollers jsou vhodné pro vlastnímasáž. Existují různé velikosti přizpůsobené různým oblastem těla. tenis koule lze také použít k uvolnění krk svaly, které uvolňují mírně kruhové napjaté body ve svalu na pravé a levé straně páteře.

Trvání terapie

Doba hojení a tím i doba trvání léčby páteřní kanál stenóza krční páteře je velmi individuální. Léčení poranění v těle závisí na mnoha faktorech, včetně samozřejmě závažnosti poranění, celkového stavu zdraví, věk a také spolupráce a dodržování dob odpočinku na straně pacienta. Mírná stenóza se může zlepšit již po několika dnech po manuální terapii a uvolnění.

Těžké stenózy s masivními stížnostmi mohou trvat týdny nebo měsíce, dokud není dosaženo absolutní úlevy od příznaků. V průběhu léčby však lze očekávat stálé zlepšování. Bolest se snižuje poměrně rychle, ale cíle, jako je úplná svoboda pohybu, budování síly a držení těla, stejně jako úleva od vyzařujících nervových potíží, jsou zdlouhavější.