Zdroje | Stenóza páteřního kanálu v bederní páteři - konzervativní léčba bez chirurgického zákroku

Zdroje

Mezi pomůcky pro stenózu páteřního kanálu, které mohou zmírnit příznaky a jsou hrazeny zdravotní pojišťovnou, patří

  • Páteřní ortézy, které mohou částečně nebo úplně fixovat a znehybnit páteř. K těmto páteřním ortézám patří také korzety a korzety. Často obsahují prvky pro vyztužení, jako jsou kovové tyče nebo plastové skořepiny, a mohou ulehčit poškozeným strukturám v každodenním životě. Důležitou nevýhodou fixace ortéz je snížení zadních svalů způsobené imobilizací. Tento proces může dále zesílit bolest příznaky v důsledku rostoucí nestability pohybových segmentů.
  • Chcete-li zachovat a prodloužit maximální chůzi, berle nebo může být také užitečná vycházková hůl AIDS.
  • Doma jsou pro práci vhodné individuálně přizpůsobené ergonomické židle nebo dokonce stojící stůl.
  • Jako doplňkovou terapii, kterou může provádět fyzioterapeut, jsou k dispozici také páteřní pásky, které mohou mít stabilizační a svalový relaxační účinek.
  • Kromě toho oteplování nebo chlazení, stejně jako bolest- uvolňující masti, jako je Voltaren, jsou léčivé prostředky, které zmírňují nepohodlí v krátkodobém horizontu nebo po zvláštním stresu.

Trvání terapie

Je obtížné učinit obecně platné prohlášení o délce léčby páteřní kanál stenóza, protože to závisí na mnoha různých faktorech. Navíc, páteřní kanál stenóza je a chronické onemocnění a proto je ve většině případů, kromě chirurgických terapií, nelze léčit kauzálně. Pacienti by měli být připraveni na celoživotní diskusi o cvicích na pravou záda a úlevových technikách.

Pokud se příznaky akutně zhorší, může konzervativní léčba fyzioterapií a léky trvat několik dní až několik měsíců. Po operaci musí většina pacientů zůstat v nemocnici po dobu 7 až 10 dnů, po nichž obvykle následuje hospitalizační nebo ambulantní rehabilitační opatření trvající 4 až 8 týdnů. V závislosti na typu práce a s ohledem na individuální rozdíly v EU fitness a stav pacientů lze po tomto rehabilitačním opatření pokračovat v práci, například zpočátku na částečný úvazek nebo na několik hodin denně.