Rizika | Theraband

rizika

1) Jedno riziko cvičení s theraband je podceňování svalů. Aby se sval dále posiloval, potřebuje vhodný stimul. Pravidelný trénink zvyšuje prahovou hodnotu stimulu. Pokud nezvýšíte odpor Thera bandu nebo nezměníte variaci cviků, nestimulujete svaly správně.

Změňte tedy cviky nebo poskytněte vhodný odpor. 2) Nesprávné provedení cvičení může dále způsobit stížnosti. Rozdíl mezi cvičeními s theraband a ty na strojích je, že cvičení s Therabandem jsou více nekontrolované a zdarma.

To znamená, že provádění cvičení musí kontrolovat osoba sama. Neexistuje žádné sedadlo ani polstrování, které by bránilo úhybným pohybům. Pro správné provedení cvičení musí mít člověk dobrý pocit z těla.

Je třeba zajistit, aby záda zůstala vždy rovná a stabilní. To platí i pro zbývající klouby. 3) Jak bylo zmíněno v předchozí části, měli byste dávat pozor, aby se pásy Thera nerozřezávaly do kůže ovinutím kolem končetin.

Rovněž by nemělo dojít ke zranění v důsledku vad nebo příliš starého materiálu. Vždy se ujistěte, že pásy Thera jsou kvalitní a vždy se je snažte umístit na rovinu. 4) Také osoby s a alergie na latex by měli věnovat pozornost materiálu theraband.

Mnohé z nich jsou vyrobeny z latexu, a proto jsou nevhodné. Pro takové případy existují terapeutické přípravky vyrobené z polyisoprenu. Ty neobsahují latex, a proto je lze v takových případech použít.

Shrnutí

Therabands se vyznačují širokou škálou cvičení a jsou vhodné pro všechny věkové skupiny. Lze je použít všude a jsou k dispozici v různých barvách. Správným provedením, výběrem správného odporu a zohledněním rizik mohou velmi dobře posílit vaše svaly a působit proti stížnostem.