Sab Simplex na nadýmání

Tato účinná látka je v Sab Simplex

Účinnou látkou přípravku Sab Simplex je simetikon. Jeho povrchová struktura odpěňuje gastrointestinální trakt, takže bolestivé nahromadění plynu se uvolňuje a absorbuje střevní stěnou nebo je eliminováno. Tento proces probíhá výhradně v gastrointestinálním traktu. Účinná látka se neabsorbuje, ale prochází nezměněná gastrointestinálním traktem. Sab simplex způsobuje uvolnění trávicích orgánů a zmírňuje bolest.

Kdy se Sab simplex používá?

Lék se používá pro:

 • symptomatická léčba gastrointestinálních potíží (jako je flatulence nebo Roeheldův syndrom), polykání vzduchu (aerofagie), po operacích
 • Přípravky na vyšetření břicha (rentgenové, ultrazvukové vyšetření nebo gastrointestinální endoskopie)
 • Otrava při mytí nádobí

Jaké jsou vedlejší účinky Sab Simplex?

Po užití léku nebyly dosud hlášeny žádné nežádoucí účinky. Přípravek je dobře snášen všemi věkovými skupinami a také v těhotenství a při kojení.

Při používání Sab Simplex byste si měli být vědomi následujícího.

Lék by neměl být užíván, pokud existuje nesnášenlivost účinné látky Sab Simplex.

Vzhledem k tomu, že lék obsahuje určité druhy cukru (sorbitol, laktóza), v případě existující alergie na druhy cukru je třeba před použitím léku konzultovat lékaře.

Nebyly hlášeny žádné interakce s jinými léky. Před užitím jiných léků byste se však měli poradit se svým lékařem nebo lékárníkem.

Kojenci a malé děti

Žvýkací tablety Sab-Simplex nejsou vhodné pro děti do šesti let. Kapky Sab simplex pomáhají zmírnit zažívací potíže u novorozenců.

Dávkování

Dávkování Sab simplex závisí na věku postižené osoby a závažnosti příznaků. Léčba může být také dlouhodobá a není omezena na určitou dobu.

Kapky Sab-Simplex se dávkují podle následujícího schématu:

 • Kojenci dostávají 15 kapek s jídlem
 • Školní děti dostávají 20 až 30 kapek každé čtyři až šest hodin
 • dospělí užívají 30 až 45 kapek každé čtyři až šest hodin

V rámci přípravy na vyšetření břicha (například RTG) se Sab Simplex zahajuje den předem. V případě otravy splachovací látkou se lék dávkuje v závislosti na závažnosti příznaků otravy. Zde je minimální dávka pro kapky Sab Simplex 5 ml. Otravu mycím prostředkem na nádobí by měl okamžitě léčit lékař.

Žvýkací tablety Sab Simplex se dávkují následovně:

 • Děti ve věku 14 až XNUMX let: jedna žvýkací tableta třikrát až čtyřikrát denně.
 • Dospívající a dospělí: jedna až dvě žvýkací tablety třikrát denně

V případě potřeby lze užít jednu až dvě žvýkací tablety před spaním. Tablety je třeba dobře rozkousat a užívat s jídlem nebo po jídle.

Měkké tobolky, které mají oproti žvýkacím tabletám vysokou dávku, jsou vhodné i pro děti a dospívající starší 14 let. Užívají se dvakrát až třikrát denně nerozkousané a zapíjejí dostatečným množstvím tekutiny.

Jak získat Sab Simplex

 • Kapky Sab-Simplex
 • Žvýkací tablety Sab-Simplex
 • Odpružení Sab-Simplex
 • Sab-Simplex měkké tobolky

Kompletní informace o tomto léku

Zde můžete najít kompletní informace o tomto léku ke stažení (PDF)