Sauna v těhotenství

Mnoho těhotných žen si vždy položí otázku, zda mohou bez váhání jít do sauny. I když je to v zásadě zdravé, během saunování byste měli předem zvážit několik věcí těhotenství. Je třeba poznamenat, že saunování nelze automaticky doporučit každé těhotné ženě; proti používání sauny mluví velmi dobře.

Sauna s dětským míčkem?

Závěrem je, že není nic proti tomu, abyste chodili do sauny během těhotenství. Zvláště ženy, které pravidelně navštěvovaly saunu před svými těhotenství, se mohou nadále bez problémů věnovat svému koníčku. Je to proto, že tyto těhotné ženy jsou již „proškoleny“. Tělo saunu již zná a „nezpůsobí problémy“, i když v ní vyroste lidská bytost. Ti, kteří mají velmi malé zkušenosti, by však měli být nejprve opatrní. Obzvláště kvůli hormonálním změnám může oběhový systém velmi dobře hrát trik. Vzhledem k tomu, že těhotná žena má i tak další oběhové zatížení - kvůli nenarozenému dítěti - může sauna zátěž dobře zvýšit. Z tohoto důvodu je vhodné, aby „netrénované ženy“ upustily od používání sauny během prvních tří měsíců. Poté, pokud těhotenství postupuje normálně, proti potní léčbě nelze nic říci. Každý, kdo má výhrady, by měl předem požádat o radu svého lékaře nebo gynekologa. Dokáže posoudit riziko na základě průběhu těhotenství.

Co hovoří o saunování?

Pravidelné saunování přirozeně podporuje dobré zdraví. Teplota těla stoupá na horečnaté teploty a tělo následně aktivuje své obranné buňky. The kůže povrch se zahřívá, krev plavidla dilatovat a svaly se mohou uvolnit. The kardiovaskulární systém zlepšuje, nemoci jsou bojovány předem a klouby a dýchací systém jsou vylepšeny. Všechny tyto aspekty jsou zvláště užitečné pro těhotné ženy. Dále těhotná žena - kvůli ztrátě tekutin - brání voda retence nebo již existující edém lze snížit. Sauna také uvolňuje svaly. To má obrovskou výhodu, zejména pro nadcházející proces narození. Pokud tedy těhotná žena pravidelně chodila do sauny před těhotenstvím (a také během těhotenství), bude mít někdy snadnější porod než ženy, které se sauně vždy vyhýbaly. Sauna však pomáhá nejen tělu, ale i psychice. Zde si těhotná žena může odpočinout na 100 procent.

Riziko návštěvy sauny

Pokud však těhotná žena trpí problémy s krevním oběhem nebo před těhotenstvím nelze získat žádné zkušenosti, měla by se sauně v prvních měsících vyhnout. Je také důležité vyhnout se sauně, pokud je to vysoce rizikové těhotenství or komplikací v těhotenství někdy došlo. Také pokud máte vysoký krevní tlak, ledvina problémy nebo křečové žílyJe vhodné vyhnout se saunování, dokud se dítě nenarodí. Ti, kteří se blíží svému termínu, by se také měli sauně vyhnout. Mohou se spustit teploty - ve spojení s mnoha aromatickými přísadami kontrakce.

Tipy pro návštěvníky sauny

V konečném důsledku nezáleží na tom, zda je těhotná žena „vycvičena“, či nikoli - důležité je nepřehánět to se saunou. Proto je třeba vzít v úvahu následující body:

  • Žádné vysoké teploty: doporučujeme použít spodní lavice. Zde je méně horké. Vivárium nebo biosauna jsou někdy vhodnou alternativou finské varianty.
  • Nepřehánějte to za žádných okolností: stačí jedna návštěva sauny týdně; na návštěvu by neměly být více než dvě seuny.
  • Správná příprava: kdo se před návštěvou sauny vykoupe v lázni, stimuluje krev oběh a následně připraví tělo na pocení.
  • Oběh: Ti, kteří leží, by měli opatrně vstát. Riziko oběh problémy jsou vyšší v těhotenství.
  • Vyhněte se ponornému bazénu: Pokud se chcete po sauně ochladit v ponorném bazénu, je lepší si vzít studený sprcha během těhotenství. Nejprve ochlaďte nohy, poté paže a následně záda a teprve potom břicho!
  • Samozřejmě je obzvláště důležitá hygiena. Zejména pokud jste těhotná, je třeba se infekcím za každou cenu vyhnout. Pokud tedy chodíte do veřejné sauny, měli byste vždy používat čerstvý ručník.
  • Po saunování je důležité se zotavit i při „normálních teplotách“ a dostatečně pít. Ztracenou tekutinu lze tedy znovu „naplnit“.

Parní lázeň nebo sauna?

Mnoho žen považuje nízké teploty - mezi 50 a 60 stupni - za příjemnější. Alternativou je parní lázeň. Zde se dosahuje teploty maximálně 50 stupňů. Přesto je třeba zmínit, že mnoho těhotných žen - i když v parní lázeň - pociťovat větší problémy s cirkulací, když jdou do parní lázně. Důvodem je vlhké teplo, které více zatěžuje oběh. Důležité je, že - bez ohledu na to, zda je člověk trénovaný nebo ne - jsou známky těla rozpoznány. Ti, kteří se necítí dobře nebo si myslí, že mají nebo budou mít problémy s oběhem, by se sauně měli úplně vyhnout. Ti, kteří si nejsou jisti, by proto měli předem kontaktovat svého ošetřujícího lékaře.