Ischiatická bolest | Cvičení pro bolesti zad během těhotenství

Ischiatická bolest

Ischias bolest během těhotenství není neobvyklé. Neobvyklý posun těžiště těla, zvyšující se váha v důsledku rostoucího bříška dítěte a změkčení tkáně v důsledku zvýšené produkce hormonů často vedou k problémům v oblasti sedacího nervu. Nerv běží od bederní páteře k noze a při nadměrném podráždění způsobuje tahání, hořící bolest v hýždích postižené osoby, které mohou také vyzařovat do okolní tkáně a do nohou.

Na rozdíl od přesvědčení, že je nejlepší starat se o sebe, je to dokonce kontraproduktivní. Těhotné ženy trpící ischias by se měli dál hýbat a využívat výhod sportů, jako je vodní gymnastika or plavání zmírnit příznaky. Masáže a světlo strečink cvičení mohou také pomoci zmírnit příznaky. Od té doby léky proti bolesti je třeba se pokud možno vyhnout během těhotenství, pouze paracetamol a možná ibuprofen lze použít, pokud vůbec, po konzultaci s lékařem. Obecně platí, že těhotné ženy se při léčbě ischiatického syndromu musí více uchýlit k alternativní terapii bolest, které nejsou méně úspěšné než léky proti bolesti and Co.

Shrnutí

Celkově bolesti zad během těhotenství je velmi častý problém. Mnoho lidí se nejprve cítí bezmocných kvůli těhotenství. Jak je popsáno výše, existuje mnoho dobrých možností terapie bolest v zádech, abyste nemuseli žít s bolestí a možným následným poškozením po dobu 9 měsíců.

Je důležité aktivovat se, informovat svého lékaře o problémech a informovat se o možnostech léčby. Celkově vzato jsou problémy se zády během těhotenství dobře pod kontrolou.