Selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu Léky proti úzkosti

Selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu

Selektivní serotonin Inhibitory zpětného vychytávání (SSRI) jsou velkou skupinou léků, které zahrnují léky na úzkost a léky na deprese. Mechanismus účinku těchto léků je velmi složitý a není snadné jej pochopit. Molekula serotonin je látka posla (neurotransmiter) který zajišťuje, aby se pacienti cítili dobře.

Pokud je nedostatek serotonin, pacient nemá dostatek poselských látek, které přispívají k pozitivní náladě. Nyní přichází na to, že pacient se stává nešťastným z nedostatku serotoninu nebo cítí jakkoli velký strach. Aby se zabránilo negativní náladě, existují selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu, které lze použít jako lék proti úzkosti a jako lék proti smutku (antidepresiva).

Selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu zabraňují tomu, aby byla poselská látka serotonin odstraněna z krev a z tzv synaptická rozštěp. Ve výsledku zůstává zvýšený serotonin a nálada pacienta se rozjasní. Současně mohou být tyto léky použity proti úzkosti, protože mohou také pomoci pacientovi uvolnit se a tím minimalizovat úzkost.

Duloxetin je aktivní složka, která je obsažena v různých lécích proti úzkosti. Duloxetin se však nepoužívá pouze jako lék na úzkost, ale také zajišťuje, že se pacient cítí méně bolest. To je způsobeno skutečností, že duloxetin zvyšuje účinek transportních látek (neurotransmiterů) Noradrenalinu a serotonin jejich odstraněním z krev (odtud lékařský název: selektivní serotonin a Noradrenalinu - inhibitory zpětného vychytávání).

Vzhledem k tomu, že serotonin a norepinefrin jsou látky, které dělají pacienta šťastným, když jsou přítomny ve zvýšené koncentraci v krevduloxetin také rozjasňuje náladu, a proto je účinným lékem na úzkost. Léčivá látka duloxetin se obvykle podává ve formě tobolek. Aktivní složka citalopram nebo escitalopram jsou takzvané inhibitory zpětného vychytávání serotoninu.

Používají se k tomu, aby zvýšený serotonin, poselská látka (neurotransmiter), který dělá radost, zůstává v krvi. Léčivá látka citalopram je obsažen v lécích proti úzkosti, ale také se velmi často podává jako lék proti deprese, tj. jako antidepresiva. Citalopram se používá také u pacientů s panickými poruchami, fobiemi nebo poruchami osobnosti.

Citalopram obecně funguje dobře jako lék na úzkost, protože má účinek na zvedání nálady i zvýšenou schopnost řídit nebo řídit. Citalopram se užívá jako lék na úzkost ve formě tablet a přesná dávka by měla být projednána s léčbou psychiatr a podle potřeby je lze mírně zvýšit nebo snížit. Účinná látka paroxetin může být obsažena v různých lécích na úzkost.

Paroxetin je ve skutečnosti jedním z léků používaných k léčbě deprese. Přesněji řečeno, jedná se o takzvaný inhibitor zpětného vychytávání serotoninu. To znamená, že paroxetin brání odstranění transportních molekul (neurotransmiterů) serotoninu, aby se mohlo aktivovat více serotoninu. To pak vede k tomu, aby se pacient cítil lépe, protože serotonin je látka, která ovlivňuje náladu. Obecně se paroxetin zřídka používá jako a léky proti úzkosti, ale častěji se účinná látka používá při depresi. Paroxetin však lze použít také pro sociální účely úzkostných poruch, fóbie nebo posttraumatické stresové poruchy.