Syndrom okraje holenní kosti

Syndrom tibiální hrany je chronické napětí, které ovlivňuje svaly kolem tibiální hrany. To je typické v případě nesprávného přetížení nebo nesprávného naložení v důsledku sportovní aktivity.

Příčiny

Syndrom shinbone edge je způsoben nadměrným namáháním svalů a jejich fascií během sportu. To je typické pro běh sporty jako sprint nebo jogging, což klade velký důraz na svaly chodidel. To již má původ v horním konci holenní kosti a má za úkol zvednout nohu nebo ji držet kotník stabilní kloub.

Kdy běh, jsou vyvíjeny nárazové a brzdné síly, které vyžadují velké množství svalů v noze. Fascie tyto svaly upevňují a navazují na holenní kost. To je důvod, proč jsou svalové fascie také zapojeny do syndromu tibiální hrany.

Napětí svalu během činnosti může stlačit nervy běh tam zvětšením svalů dolní části noha. To lze charakterizovat brněním nebo hořící bolest. Nad určitou míru závažnosti může sval v klidu také tlačit na nerv.

Protože syndrom tibiální hrany je přetížení svalu, zánětlivá reakce probíhá ve svalové tkáni a při připojení kostí. V důsledku toho lze v oblasti holenní hrany vidět známky zánětu. Mezi ně patří otok kůže. Palpací jsou zvětšené a napnuté svaly dolní části noha lze nahmatat.

Doba trvání nemoci

Doba trvání onemocnění je často dlouhá a svalům by měl být poskytnut dostatek času na regeneraci. Jelikož se jedná o chronické přetížení svalstva na holenní kosti, regenerace trvá odpovídajícím způsobem dlouho. Hojení svalové tkáně probíhá v několika fázích a může trvat několik týdnů, v závislosti na závažnosti onemocnění.

Přetížení způsobuje přetrvávající zánět, který zahrnuje snížený přísun svalové tkáně. Pokud svalu není poskytnut dostatek času, může se regenerace prodloužit a klinický obraz se může zhoršit. Včasná léčba je proto důležitá, aby se zbytečně neprodlužovalo trvání onemocnění. Včasná léčba a především dostatečná ochrana je považována za podporu rychlé regenerace. Zejména v případě chronického přetížení potřebuje zanícená tkáň svalu a související kostní připevnění dlouhou dobu hojení.