Rameno | Cvičení proti paži myši

Rameno

Projekt rameno myši může také nastat v rameni a krk kraj. Lékaři hovoří o rameni myši. Obvykle za to mohou následující: zejména při práci s počítačem po celé hodiny je držení těla téměř nezměněné a bolestivé napětí v rameni-krk regionu.

K rozvoji svalnatého ramene však přispívají i vnější faktory, jako je příliš vysoká pracovní deska, příliš nízká nebo namáhaná kancelářská židle. Ramena jsou pak trvale napnutá; je stěží možné je uvolnit. Další informace o tomto tématu naleznete v následujících článcích:

  • Monotónní pohybové sekvence
  • Nedostatek pohybu
  • Nezdravé držení těla
  • Stres - Jste také postiženi?
  • Posturální nedostatek

Prevence

Projekt rameno myši je klinický obraz, kterému lze dobře předcházet. Nejdůležitější věcí je ergonomický design pracoviště zkušeným pracovním terapeutem nebo pracovním lékařem. To zahrnuje rady ohledně ergonomická kancelářská židle.

Uživatel by měl být schopen nastavit výšku sedadla, sklon sedadla a opěradlo různými způsoby. Pouze tímto způsobem může uživatel zaujmout vzpřímený postoj. Křeslo musí být také nastaveno na výšku stolu, aby uživatel mohl položit předloktí kolmo k desce stolu a kolena kolmo.

Ergonomicky tvarovaná klávesnice a počítačová myš specificky snižují namáhání paže, zápěstí a prsty. Ale i ta nejlepší počítačová myš nepomůže, pokud je použita nesprávně. Uživatelé by nikdy neměli vyvíjet příliš velký tlak a sundávat ruku z počítačové myši, když se nepoužívá.

Další gelové vložky mohou zápěstí podporovat a zmírňovat. Kromě toho jsou pauzy v pohybu nezbytné při prevenci a rameno myši. Nejpozději po 30 minutách by měla být poloha v sedě změněna a nejlépe odlehčena strečink cvičení by měla být provedena.