Ramenní náraz - cvičení

Rameno se vyznačuje vysokou pohyblivostí a má speciální anatomickou strukturu. K tomu, aby horní část paže volně se pohybovat, povrch hlava of pažní kost je mnohem větší než zásuvka. Aby bylo zajištěno, že hlava of pažní kost zůstává připojený k lůžku a stabilizace je vůbec možná, kolem kloubu je mnoho vazů a především svalů. Tyto svaly se nazývají rotátorové manžety a slouží hlavně k udržení hlava of pažní kost v zásuvce. Komplexní informace o tomto tématu naleznete v článku: Syndrom nárazu ramen

Efektivní cvičení napodobující

1. cvičení - “Biceps Curl“2. cvičení -„ Boční zdvih “3. cvičení -„ Vnější rotace “4. cvičení -„ Vnitřní rotace “1) Posílení otočná manžeta Zabalte theraband kolem obou rukou přibližně na šířku ramen, narovnejte horní část těla a ramena přitáhněte k páteři, lokty ohnuté o 90 °, horní paže spočívající na horní části těla. Nyní vytáhněte theraband ven oběma rukama současně, dávejte pozor, abyste neodstranili horní paže z horní části těla. Cvičení opakujte 15krát ve 3 větách.

2) Posílení svalů zad a ramen Fixujte theraband přibližně na úrovni hlavy a oba konce obtočte kolem prstů tak, aby byl Theraband napnutý ohnutými lokty. Poté natáhněte oba lokty, natáhněte paže dozadu a lopatky vytáhněte směrem k páteři. Opakujte to 15krát ve 3 sadách.

3) Veslování Posaďte se na židli a upevněte terapeutický pás před sebe na úrovni loktů, oba konce terapeutického pásu si obtočte kolem rukou tak, aby byl napnutý s ohnutými lokty. Poté vytáhněte obě lopatky směrem k páteři a ohněte lokty dozadu, přičemž paže držte blízko horní části těla. Komplexní sbírku „Cvičení s pásem Thera pro rameno“ naleznete v tomto článku „Biceps Curl - Výchozí pozice “Postavte se mírně ohnutý a široký po bok.

Napněte své žaludek a držte paže blízko těla. Paže jsou ve výchozí poloze téměř úplně natažené. V obou rukou držíte váhu, kterou můžete zvednout třikrát po 3 opakováních.

Pokračujte dalším cvičením: „Biceps kroutit - koncová poloha „The otočná manžeta drží hlavu pažní kosti v jamce. To je zvláště důležité při zvedání paže. Pokud hlavu pažní kosti již nelze při zvednutí paže držet v zásuvce, pohybuje se směrem nahoru proti akromion.

Tímto způsobem lze komprimovat / zúžit struktury mezi nimi. Stlačené struktury zahrnují také svaly, které centrují hlavu humeru. To způsobí úzké místo v ramenní kloub opotřebení struktur a způsobuje zánět s doprovodem bolest. Tomu se říká náraz na rameno (syndrom úzkého hrdla).