Jednoduchá cvičení | Snižte stres - pomozte fyzioterapii

Jednoduchá cvičení

  • Velmi efektivní cvičení pro relaxace je odpočinek. Pacient by se měl na 5 minut stáhnout ze své práce a „zapnout se“. Tentokrát je důležité minimalizovat stres v tomto okamžiku.

    Těchto 5 minut odpočinku funguje nejlépe v enormní stresové situaci, protože vám pomůže znovu nabrat sílu. Stačí na krátký čas vyklouznout ze stolu nebo pracoviště, zavřít oči, uvolněně se posadit a zhluboka se nadechnout a vydechnout. Nemysli na nic a soustřeď se jen na dýchání. Pokud máte příležitost, lehněte si na záda nebo si sedněte se zkříženýma nohama (obvykle jóga pozice).

Snížení stresu v kanceláři - tipy

Stres často pochází z příliš mnoha úkolů přicházejících najednou nebo z příliš mnoha dojmů na pracovišti. Správné držení těla na pracovišti je také důležité.

  • Pokud existuje příliš mnoho úkolů současně, měly by být zpracovány strukturovaným způsobem nebo by měly být odevzdány úkoly.

    Stresový faktor se často zvyšuje po práci nebo před dovolenou. Buď proto, že práce není hotová, nebo proto, že již před prázdninami je jasné, že po prázdninách bude práce mnohem více. V těchto situacích byste se měli pokusit vypnout a uvědomit si, že po prázdninách je možné vše zpracovat jeden po druhém.

  • Během práce někteří relaxace a uvolňovací cvičení jsou užitečná k minimalizaci stresu. Kruhy na ramenou a trapezius strečink by se mělo provádět častěji, aby se zabránilo zvýšenému napětí. 5 minut oddechu a odpočinku, nemyslet na nic a dýchání hluboce může také snížení stresu mezi.
  • Během polední přestávky buď úplně opusťte budovu a vydejte se na procházku do přírody, nebo uspořádejte „Power Nap“, kde se tělo může velmi dobře regenerovat.

Redukce stresu prostřednictvím sportu

Sport je jedním z nejlepších léků proti stresu. Měli byste však trochu rozlišovat mezi typy lidí, kterými jste. Sporty, které přispívají o něco více relaxace jsou jóga, Pilates, Tai Chi a světlo silový trénink.

Silový trénink je obecně velmi důležité pro dosažení dobrého svalového tonusu a proti špatnému držení těla. Sporty, jako je Zumba, aerobik, kardio trénink nebo týmové sporty, jsou zvláště vhodné pro pacienty se sedativnějším stresem. Obecně by se však nemělo zobecňovat o možnostech, protože je důležité, aby si každý pro sebe našel ten správný sport, který vás zaneprázdní a může být také zábavný.

Hudba při sportu obvykle pomáhá změnit vaše myšlenky a mnoho lidí může o něco lépe zapomenout na stres z každodenního života. Pokud se tomuto sportu věnujete pravidelně, bylo prokázáno, že podporuje celkovou pohodu. Opravený plán školení pro sport během pracovního týdne vám poskytne strukturu ve vašem každodenním životě, kterou potřebujete zejména v době stresu. Radost z určité lekce sportu nebo z lidí, které během této doby potkáte, vám zvedne náladu.

  • Pokud jste velmi aktivní a spíše neklidní, měli byste raději klidněji sportovat.
  • Pokud jste trochu introspektivnější a máte tendenci klást větší důraz na sebe, doporučují se sporty, které vás opravdu dostanou dolů.