Sedím správně

Převážně sedavé povolání nebo dokonce sedění ve třídě ve škole nebo na univerzitě vyžadují hodně od našich zad. Po nějaké době se svalstvo unaví a již nebude moci udržet páteř ve vzpřímené poloze. Taková svalová únava je přirozená, protože lidské tělo není dáno sedět.

V tomto bodě by mělo být do každodenního života a práce vneseno co nejvíce pohybu. V určitých profesích, jako je řidič kamionu nebo řidič autobusu, je však obtížné vstát a pohybovat se. Ale sedět v poloze vhodné pro vaše záda může zabránit zádům bolest a cvičení mohou posílit svaly.

Správné sezení u stolu

K zajištění správného sezení u stolu lze použít výškově nastavitelné stoly, aby si každý zaměstnanec mohl přizpůsobit své pracoviště své individuální výšce. Vždy se ujistěte, že stůl není příliš nízko a že můžete snadno dát lokty dolů. Pokud jsou horní a dolní paže v úhlu 90 stupňů, je stůl v dobré výšce.

Myš a klávesnice by neměly být umístěny příliš daleko od vaší ruky, jinak byste se museli ohnout dopředu příliš daleko, abyste k nim dosáhli. Výhodnější jsou velké pracovní stoly se spoustou prostoru pro vaše paže. Obrazovka by neměla být příliš nízko a měla by být vždy v úrovni očí, abyste se nemuseli ohýbat.

Horní okraj obrazovky by měl být ve výšce očí. Obrazovka by měla být také blízko k oknu, aby byly příznivé světelné podmínky a abyste se na ní něco neviděli, nemusíte se k obrazovce sklánět. Slunce by však nemělo svítit přímo na obrazovku. Vaše stolní židle by měla být nastavena tak, aby vaše nohy volně zapadly pod stůl a úhel v sobě kolenní kloub je asi 90 stupňů. Při sezení si nepřekřížte nohy a vždy je držte od sebe po bok.