Posezení v kanceláři nebo ve škole | Sedím správně

Sedět v kanceláři nebo ve škole

Typickým příkladem pacientů, kteří dlouhodobě sedí, jsou pracovníci v kanceláři. Práce u počítače se provádí hlavně vsedě, pouze během přestávek dochází k alteraci těla. Během polední přestávky si však člověk obvykle znovu přímo sedne, aby si vzal jídlo.

Většinu času tráví také ve školách a univerzitách sezením. Aby se tomu zabránilo, může být na židli umístěna takzvaná Pezzi koule nebo vzduchový polštář jako sedák. Kancelářská židle by měla být výškově nastavitelná, stejně jako stůl.

Odpadkový koš nebo tiskárna by neměla být pod stolem, ale umístěna v jiném rohu, protože tak získáte více prostoru pro nohy. Pokud klávesnici chvíli nepotřebujete a potřebujete místo toho něco psát ručně, posuňte klávesnici na stranu. To vám dává více prostoru pro vaše paže.

Pokud potřebujete telefonovat, použijte bezdrátový telefon nebo telefon vytáhněte nahoru. Když mluvíte s kolegy ve stejné místnosti, je lepší mluvit přes obrazovku počítače, než se opírat o stranu. Posezení přátelské k zádům je důležité nejen v práci, ale také ve škole nebo na univerzitě.

Zpětné sezení začíná pozicí stolu vzhledem k tabuli. Umístění všech stolů ve tvaru podkovy vůči sobě navzájem není výhodné pro studenty sedící po boku. Musí se otočit horní částí těla, aby měli dobrý výhled na tabuli. Výhodnější je, když jsou stoly umístěny vedle sebe a za sebou. Tímto způsobem se všichni studenti mohou dívat na tabuli v přímé poloze.

Správně sedět v autě

Míč Pezzi je nejrozšířenějším představitelem gymnastického míče a je dobrým způsobem, jak dostat více pohybu do sedu. Kvůli nestabilitě vzduchem naplněné koule musí tělo a zejména zádové svaly trvale podvědomě pracovat, aby vyvážit zatímco sedí.