Zasunutý disk | Cvičení pro bolesti zad během těhotenství

Zasunutý disk

A zasunutý disk během těhotenství způsobuje přesně stejné problémy jako netehotná osoba. Nicméně kvůli zvýšené hmotnosti během těhotenství a posunutým těžištěm těla mohou být příznaky mnohem silnější než obvykle. Hlavním příznakem herniovaného disku v těhotenství je také silná střelba bolest, zejména ve stresu.

V závislosti na umístění herniovaného disku (krční, hrudní nebo bederní páteř) se příznaky mohou lišit. Pokud je poškozený meziobratlový disk tlačí na a nervový kořen, To může vést k brnění, necitlivosti nebo paralýze a může také zhoršit funkci vnitřní orgány (dušnost, moč nebo stolice inkontinence). U těhotných žen je výběr léků také velmi omezený, takže bolest lze ovládat čistě konzervativní terapií.

Patří sem především fyzioterapie, ošetření teplem a chladem a masáže k uvolnění napjatých svalů. Pokud herniovaný disk potřebuje chirurgický zákrok kvůli závažným omezením, považuje se to za lékařskou pohotovost a je operován navzdory těhotenství. Poté se používají minimálně invazivní postupy, aby se co nejvíce zatěžovalo matku a dítě. Pro prevenci herniovaného disku je proto vhodné se během těhotenství neobejít bez šetrného sportu a gymnastiky.

Stížnosti ISG

Stížnosti ISG jsou také běžnou stížností během těhotenství. Sacroiliac kloub, který spojuje kříže a ilium (spojuje pánev se spodní částí páteře), je obklopeno stabilní sítí vazů. Pokud dojde k zablokování kloubu, může to způsobit řadu nepříjemných příznaků.

Patří mezi ně bolest v postižené oblasti, která může vyzařovat do noha, břicho nebo třísla. Mezi další stížnosti patří bolest při pohybu a sezení, omezená pohyblivost a ve vzácných případech omezení funkčnosti střev. Na rozdíl od obvyklé léčby stížností ISG těhotným ženám bohužel nelze pomoci injekcemi nebo klasickým nastavením. -v postupu na ochranu nenarozeného dítěte. Terapie stížností na ISG je proto založena hlavně na uvolnění a strečink cvičení, pohyb a cílené masáže k úlevě od bolesti. Pro ty, kterých se to týká, se stížnosti ISG mohou stát velmi únavnou záležitostí.