Řešení

Struktura a vlastnosti

Roztoky jsou kapalné přípravky pro orální použití, ve kterých je jedna nebo více účinných látek společně s pomocnými látkami rozpuštěno voda nebo jiná vhodná kapalina (např. mastné oleje, triglyceridy). Perorální roztoky lze také čerstvě připravit z a prášek or granule přidáním rozpouštědla (příklad: makrogoly). Mezi pomocné látky patří solubilizátory (např. ethanol), zahušťovadla (např. celulózy), regulátory kyselosti (např. kyselina citronová), sladidla (např. sorbitol, sacharin), cukry, barviva (např. žlutooranžová S), konzervanty (např. parabeny, benzoát sodný) a korektory chutí (např. vanilin, aroma). Řešení se prodávají v jednom nebo vícedávka kontejnery.

Účinky

Řešení jsou vhodná zejména pro děti, seniory a pacienty s potíže s polykáním. Další výhodou je, že dávka lze individuálně upravit.

Dávkování

Pro měření objem, vhodné zařízení, jako je dávkovací pipeta, šálek nebo lžíce, jedávka kontejnery. Roztoky lze také podávat kapátkem (jako kapky), dávkovacím čerpadlem (čerpacími pohyby) a pipetou (natahováním).

Nevýhody

Nevýhody řešení zahrnují jejich nižší stabilitu ve srovnání s tablety, větší objema obtížnější manipulace. Měření objem je potenciálním zdrojem chyb. Některá řešení musí být použita do určité doby po otevření. Pokud skleněné lahve spadnou na podlahu, rozbijí se.