Bolest v krku: Často kladené otázky

Pijte teplé tekutiny, jako je čaj nebo polévka, cucejte pastilky do krku a vdechujte teplou páru, abyste zmírnili bolest v krku. Pomoci mohou také volně prodejné léky proti bolesti, jako je acetaminofen nebo ibuprofen. Je důležité pít hodně tekutin, odpočívat a nemluvit ani nezpívat příliš nebo nahlas. Pokud je bolest velmi závažná nebo trvalá, vyhledejte lékařskou pomoc, protože může být nutné léky.

Na bolest v krku může pomoci heřmánkový čaj a šalvějový čaj. Heřmánek působí protizánětlivě a analgeticky, šalvěj působí antibakteriálně a zklidňuje sliznice. Aby nedošlo k dalšímu podráždění krku, měl by se čaj pít vždy teplý, ale ne horký.

Jaké domácí prostředky pomáhají proti bolesti v krku?

Co byste měli jíst, když vás bolí v krku?

Měkká a jemná jídla, jako je polévka, pudink, vařená zelenina, banány, jogurt nebo pyré, jsou zvláště vhodné při bolestech v krku. Krk uklidňují i ​​chladivá jídla, jako je zmrzlina nebo smoothies. Vyhýbejte se kořeněným, velmi kyselým, slaným nebo smaženým jídlům, protože ty mohou bolest v krku zhoršit.

Jak dlouho trvá bolest v krku?

Je v pořádku sportovat s bolestí v krku?

Ano, při mírné angíně jsou povoleny lehké až středně náročné sporty. Věnujte pozornost signálům svého těla a zastavte jakoukoli sportovní aktivitu, pokud máte další příznaky, jako je horečka, kašel, neobvykle vysoký puls, únava nebo bolavé končetiny. Zvláštní pozornost věnujte pití dostatečného množství tekutin. V případě silné nebo dlouhotrvající bolesti v krku necvičte a vyhledejte lékařskou pomoc.

Bolest v krku je způsobena především infekcí horních cest dýchacích. Viry nebo bakterie způsobují záněty, otoky a podráždění sliznic v krku a hltanu. Alergie, suchý vzduch, nadměrný pláč a kouření nebo pití alkoholu mohou také způsobit bolest v krku.

Co dělat, když děti bolí v krku?

Jaké léky pomáhají při bolestech v krku?

Paracetamol tlumí bolest, ibuprofen navíc bojuje proti zánětu. Lze také použít pastilky s lokálními anestetiky, jako je lidokain nebo benzokain, a spreje do krku s lokálním anestetikem. Pokud příznaky přetrvávají nebo se zvyšují, nebo pokud máte podezření na bakteriální infekci, vyhledejte lékaře.

Měli byste jít do práce s bolestí v krku?

Měli byste jít do sauny s bolestí v krku?

Ne, do sauny byste neměli chodit s bolestí v krku, protože horko může tělo stresovat, oslabit imunitní systém a zpomalit rekonvalescenci. Existuje také zvláštní riziko nakažení ostatních návštěvníků sauny.

Čím byste měli kloktat, když vás bolí v krku?

Kdy byste měli jít k lékaři s bolestí v krku?

Co působí protizánětlivě na krk?

Pastilky s protizánětlivými aktivními složkami, jako je flurbiprofen nebo benzydamin, mohou zmírnit zánět a otok v krku. Při bolestech v krku navíc pomáhají antiseptická kloktadla a protizánětlivé léky, jako je ibuprofen. U závažnějších nebo přetrvávajících příznaků je třeba se poradit s lékařem, který může potřebovat předepsat vhodné antibiotikum.