Léčba stenózy páteřního kanálu krční páteře bez chirurgického zákroku

Fyzioterapeutická léčba spinální stenózy krční páteře je zpočátku založena na existujících příznacích a později na skutečné příčině, aby byl zajištěn dlouhodobý úspěch a zabráněno opakování.

Obsah léčby

Klíčovými body terapie jsou: Cíle a odpovídající opatření jsou vyvíjeny individuálně společně s pacientem a vyžadují aktivní spolupráci dotyčné osoby. Ruční terapie zahrnuje mimo jiné jemné pohyby páteře, při nichž trénované ruce pohybují jednotlivými obratli s minimálním úsilím. Tím se vytvoří prostor v postiženém segmentu za účelem odlehčení struktur nebo přesunutí obratlů zpět do jejich původního umístění pomocí světelné manipulace.

Pokud informace vedou nervy jsou ovlivněny, lze je řešit elektroterapie. Aktivně se provádějí motorická a koordinační cvičení. Zda uchopovací cvičení nebo hry dovedností pro prsty závisí zcela na postižené oblasti, síle zúžení a tedy na zbývajících funkcích.

Kromě toho jsou svaly ramen, paží a rukou trénovány, aby se zabránilo degeneraci svalů a aby se funkce snáze a rychleji znovu naučily. Cíle a odpovídající opatření jsou zpracovávány individuálně společně s pacientem a vyžadují aktivní spolupráci postižené osoby.

  • Vytvoření prostoru v postižené části páteře pomocí pohybů rukou a opatření z manuální terapie, citlivosti, koordinace a silový trénink pro ruce a ruce, budování svalů, ale také relaxace opatření pro svaly kolem krční páteře.
  • Intenzivní trénink držení těla, stejně jako studium správné chování a držení v každodenním životě a v práci po odfiltrování kauzálního původu.
  • Ruční terapie zahrnuje mimo jiné jemné pohyby rukou po páteři, při nichž trénované ruce pohybují jednotlivými obratli s minimem lehkosti. Tím se vytvoří prostor v postiženém segmentu za účelem odlehčení struktur nebo přesunutí obratlů zpět do jejich původního umístění pomocí světelné manipulace.
  • Pokud informace vedou nervy jsou ovlivněny, lze je řešit elektroterapie.
  • Aktivně se provádějí motorická a koordinační cvičení. Zda uchopovací cvičení nebo dovednostní hry pro prsty závisí zcela na postižené oblasti, síle zúžení a tedy na zbývajících funkcích.
  • Navíc jsou trénovány svaly ramen, paží a rukou, aby nedošlo ke ztrátě svalové hmoty a snadnějšímu a rychlejšímu naučení funkcí.