Stenóza páteřního kanálu - jednoduchá domácí cvičení

Cvičení pro páteřní kanál stenóza je zaměřena na minimalizaci progrese zúžení v nervovém kanálu. Musí proto být prováděna cvičení, která nevytahují bederní a krční páteř dozadu do zvýšeného zakřivení, ale tyto úseky narovnávají.

Cvičení pro bederní páteř bez vybavení

Cvičení 1: Lehněte si na žaludek přes konec gauče a držte se paže rukama. Nohy zůstávají volně viset. Tato poloha sama o sobě způsobuje tah na dolní páteř.

Terapeut může také zvýšit tlak na dolní část zad zatlačením na pánev. Pacient může toto cvičení provádět doma, ale vyžaduje výškově nastavitelnou pohovku / stůl.

Cvičení 2: Lehněte si na zem v poloze na zádech.

Zvedněte nohy co nejvíce k tělu a vytvořte jakýsi balíček. Mírným otočením celého trupu můžete také uvolnit celou oblast zad. Alternativně můžete zvolit polohu kroku, ve které položíte nohy v 90 ° úhlu na kostku nebo doma na pohovku nebo židli.

Můžete také umístit tepelný polštář pod záda, abyste uvolnili svaly. Cvičení 3: Posaďte se na židli a předkloňte se úplně celou horní částí těla, dokud se vaše ruce nedotknou podlahy. V této pozici chvíli zůstane, aby dosáhl úlevy.

Cvičení 4: Strečink cvičení pro M. Iliopsoas: Lehněte si na záda a jednu vytáhněte noha směrem k tělu. Zkuste zatáhnout natažené noha úplně a připevněte jej k podlaze. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund.

Chcete-li zvýšit strečink, ležet na boku postele a nechat natažené noha viset dolů do převisu. Druhá noha zůstává napnutá. To způsobí zvýšené napětí na M. Iliopsoas, aby bylo možné jej správně natáhnout. Další cvičení najdete v článcích:

  • Cvičení pro stenózu páteřního kanálu v bederní páteři
  • Cvičení proti dutému hřbetu
  • Škola zad pro stenózu páteřního kanálu