Sport a cvičení v zimě: výmluvy se nepočítají

Osamělí a zapomenutí si v těchto měsících rozdávají své životy: Jogging boty, sportovní potřeby a pulzní hodinky. Většina z nich viděla denní světlo naposledy v září. A mnoho z jejich majitelů se na ně nehodlá znovu podívat až do března. Sport a cvičení v tuto chvíli nemají ve vědomí lidí téměř žádné místo.
Po práci je tma, studený a často prší. V říjnu možná někteří lidé se zlým svědomím stále myslí na svá letní kola parkem. Ale to už bylo dávno. Nyní se život bez sportu stal zvykem.

Mučení pro tělo

Navzdory dlouhému posezení v kanceláři se nyní většina lidí těší na sledování televize, sedění na pohovce a především na pohodlné stravování. Tento život je z dlouhodobého hlediska utrpením srdce, svaly a klouby. Oživnou pouze tukové polštářky. Vzhledem k tomu, že v nadcházejícím dubnu nemusí být nikdo překvapen, pokud by jarní oblečení již nesedělo.

Využijte příležitosti každodenního života

DAK doporučuje, abyste téma cvičení teď úplně neopustili. Cvičení je také otázkou zvyku. Začátek znovu na jaře je mnohem obtížnější, pokud teď nezůstanete aktivní. Nikdo by samozřejmě neměl běhat v temném parku.

V každodenním životě však z nepohyblivosti existuje také mnoho způsobů: vzdejte se výtahu ve prospěch schodů, jděte do sousedních kanceláří, místo toho, abyste jim zavolali, když máte otázky pro své kolegy, a co nejvíce vstaňte ze židle.

Obědová přestávka je navíc ideální příležitostí na trochu čerstvého vzduchu. Rychlá chůze - sama nebo s kolegy - dostane oběh jít.

Víkend.

Navíc existují víkendy - když je málo světla. V sobotu a v neděli si můžete dopřát všechny sporty, které vás v létě bavily: Inline bruslení, jogging, chůze nebo jízda na kole.

Nekonečné možnosti

I přes večery během týdne existuje tolik způsobů, jak se aktivovat, že už nezbývá místo pro výmluvy: The plavání bazén je otevřený, stejně tak fitness klub a tenis sál. A všude jsou sportovní kluby se širokou nabídkou aktivit: jazzový tanec, jazzová gymnastika, jóga, Pilates, fitness gymnastika, strečink, aerobik, silový trénink, volejbal, házená, basketbal, halový hokej, fistball, stůl tenis, badminton ... seznam je nekonečný. A pokud jste tam stále nic nenašli, můžete se znovu zúčastnit taneční třídy!

Slezte z pohovky - je to spolu lepší

Sám je často obtížné motivovat ke sportu a cvičení, zvláště když vás příroda přímo neláká ven. Pomoc nyní může tréninkový partner. Proč nepožádat milého kolegu, aby se připojil? Společně můžete hrát tenis nebo squash, jděte inline bruslení nebo prostě jogging. Dokonce i chodit do posilovny bude s dvěma zábavnější.

Nenechávejte ostatní viset

Každý, kdo někdy hrál v týmu, ví, že zde platí každý muž i žena. Pro ty, pro které je obtížné motivovat se k cvičení ve večerních hodinách, jsou vhodné zejména týmové sporty. Protože nechat ostatní viset během tréninku nepřichází v úvahu pro týmové hráče.

Další výhodou týmových sportů je to, že se podobně smýšlející lidé scházejí a radost z cvičení je nakažlivá. Pravidelné týmové sporty nejsou jen čistým cvičením.