Sporty na bursitidu loktů | Efektivní cvičení na bursitidu lokte

Sport pro bursitidu loktů

Sport v případě bursitida v lokti závisí na typu sportu. Cvičení trupu a nohou bez zapojení paží je možné bez váhání. Ztráta sportů, jako je tenisJe třeba se vyhnout badmintonu nebo squashu, protože jakékoli napětí může příznaky zhoršit.

Výcvik by měl být obnoven, pouze pokud bolest úplně zmizela, protože minimální podráždění může znovu vyvolat bursitida. Podobně sporty, které kladou vysoké zatížení na ramena a paže, jako např veslováníV akutní fázi se nedoporučuje pádlování, volejbal, házená. Jízda na kole a plavání lze provést, pokud to nezpůsobí bolest.

Pokud terapie funguje dobře a bolest a zánět ustupuje, trénink lze zahájit opatrně. Obecně je důležité mít dobře vyvinuté zádové a ramenní svaly. Čím lépe je svalstvo trénováno, tím méně musí pacient kompenzovat změnou svalového napětí a je méně nakloněn přeexponování určitých struktur. Funkční trénink a trénink na strojích mohou pomoci vybudovat svaly.

Jak dlouho trvá bursitida?

Doba trvání a bursitida závisí na terapii a závažnosti zánětu. Pokud jsou příčiny správně objasněny, lze podle toho provést léčbu. Pokud dojde k přetížení, mělo by být zatížení minimalizováno.

Kromě toho lze postižené, napnuté svaly uvolnit měkkými tkáněmi a fasciálními technikami. Svalová nerovnováha jsou cvičeni s příslušnými cviky. Pokud se příznaky konzervativní terapií nezlepší, lze podat protizánětlivé léčivo nebo ho užít ve formě tablet. Jak dlouho zánět trvá, nelze přesně určit. Pokud se přijme opatření při prvních příznacích, fáze hojení se enormně zkrátí a čím déle pacient čeká, tím je zánět chroničtější.

Shrnutí

Bursae obklopuje kosti, šlachy a vazy a slouží jako ochrana polštáře a tření. Bursae zánět v lokti se obvykle projevuje jako přetrvávající bolest v oblasti kloubu, která vyzařuje od původu extensorové skupiny k prstům. Bolest může také vyzařovat nahoru podél tricepsu.

Většinou existuje omezení pohybu do finální flexe. Bolest se při stresu zhoršuje a obvykle se objeví náhle během noci. Burzitida v lokti je často způsobena přetížením a trvalým jednostranným pohybem.

To vede k přetížení svalových struktur, které dráždí burzu. Omezený pohyb, silná bolest ve stresu nebo v noci v klidu jsou klasickými příznaky. V terapii svalové napětí v předloktí a ramenokrk oblast je ošetřena, jsou upraveny malpozice páteře a jsou speciálně ošetřeny extenzní svaly ruky. Výcvik budování výstředních svalů je zvláště účinný při léčbě burzitidy.

Dobrou oporou při léčbě jsou obvazy, kineziotapy a masti bursitida lokte. V závislosti na zatížení paže je třeba se vyhnout sportu a začít s ním až poté, co příznaky ustoupí.