Jarní brankový maraton

Když začíná nový rok a jaro je za rohem, začíná mnoho lidí jogging trénink, protože běh v přírodě je prostě zábava! Dýchejte čerstvý vzduch, tvarujte tělo a podporujte zdraví zároveň - pokud budete dodržovat určitá pravidla, můžete tím udělat něco dobrého pro své tělo i pro sebe jogging.

Od běhání po maraton

I pro předchozí gaučové brambory běh je skvělý úvod do sportu. Běh a jogging patří mezi nejoblíbenější sporty Němců. Tento sport je doprovázen mýtem o maratón. Co je za tím? A už jste někdy snili o spuštění maratón? Poskytujeme podrobné tipy, jak můžete dosáhnout velkého cíle.

Mýtus o maratonu

Maratón fascinuje. Nejen dnes, ale od starověku. Podle legendy byl v roce 450 př. N.l. po bitvě Řeků proti Peršanům vyslán posel z města Marathon do 42.195 kilometrů vzdálených Atén, aby oznámili vítězství Řeků. Poté, co tam dorazil, prý hlasitě a naposledy vyhlásil vítězství pevnost, a pak padl na místě mrtvý od vyčerpání.

Fascinační maraton

Zda je či není tento mýtus pravdivý, je diskutabilní. Faktem však je, že olympijská disciplína maratonu přivádí k běhu nadšené davy lidí po celém světě. A nebojte se, s dobrou přípravou, profesionál plán školení a vyvážený strava, stejně jako jejich vlastní komplexní kontrola zdraví, cíle lze dosáhnout bez většího fyzického nepohodlí.

Nenechte se tedy odradit legendou, protože sport a zejména běhání podporuje zdraví, dostane kardiovaskulární systém jde-li správně, nechává nemilované lásky zmizet a jednoduše šíří dobrou náladu.

Příprava je všechno

Než však začnete běžet, musíte se dobře připravit. Každý, kdo plánuje maraton, by měl nejprve podstoupit lékařskou prohlídku a včas začít trénovat. Odborníci radí začínajícím běžcům připravovat se přibližně na šest měsíců.

Ti, kteří pravidelně cvičí a běhají jednou nebo dvakrát týdně, možná potřebují o něco méně času na přípravu. To však také záleží na vašem vlastním zdraví a stav. Od a plán školení by mělo být nastaveno zcela individuálně, je nutné zde vyhledat radu odborníků a lékařů.

Marathon - cílený běžecký trénink

Dobrý tréninkový plán pro maraton zahrnuje několik intervalů různých intenzit běhu a také plány na přestávky na odpočinek. Aby bylo možné dodržovat různé intenzity chodu, je užitečné vzít si a srdce monitor rychlosti s sebou na cestě.

Asi čtyři týdny před maratonem je vhodné běhat 70 procent vašeho běhání v aerobní zóně. Jsou dlouhé a stabilní vytrvalost běží, s vytížením přibližně 60 až 70 procent maximálního výkonu systému kardiovaskulární systém. Dobrá věc je, že tyto běhy jsou v tukuhořící pásmo.

20 procent běhů v tréninku by mělo být provedeno na střední úrovni vytrvalost tempo a 10 procent v závodním tempu. Čím blíže jste k maratonu, tím více by se závody měly zvýšit.

Zde je podrobný popis tréninkový plán pro maraton.

Snižte stres při běhu

Jak je to s maratony? Kdo dobrovolně najede vzdálenost 42.195 kilometru mezi třemi až pěti hodinami? Hodně lidí. Každý, kdo byl jednou infikován maratonem horečka a zažili takzvaný „běžci vysoko“, koupali se v pocitech štěstí, nemohou se tak rychle pustit z běhu.

Podle hesla „vyčistěte své hlava“, Mnoho lidí začíná jogging na prvním místě. Snižování stres a zanechání každodenních problémů za sebou je pro mnohé motivací číslo jedna.

Probíhající akce k vyzkoušení

Nemusí to však vždy být maraton. V mnoha městech, zejména na jaře a v létě, se organizují běhy s různou délkou trasy.

Získat chuť a zažít první dojem ze soutěže v tomto sportu na svém vlastním těle, tyto běžecké události mají svou váhu zlato. Zde již můžete získat náznak pocitu, jaké to je, když vás do cíle doprovází jásající dav diváků.