Stres jako příčina polyneuropatie Příčiny polyneuropatie

Stres jako příčina polyneuropatie

Polyneuropatie nemůže být způsoben samotným stresem, ale bolesti nervů stále může nastat v důsledku dlouhodobého stresu. Tyto neuralgie jsou léčeny relaxačními procedurami, jako je akupunktura, osteopatie ale také léky. Stres je pro nás důležitým a zatěžujícím faktorem imunitní systém. V případě autoimunitních onemocnění, která poškozují nervyje třeba dodržovat vyvážený životní styl, aby se zabránilo zhoršení příznaků.

Příčiny polyneuropatie nohy

Většinou, polyneuropatie nejprve se projevuje v nejvzdálenějších oblastech těla, tj. v chodidlech nebo prstech. Nohy jsou obvykle postiženy častěji. The krev oběh je zde výrazně horší než v jiných regionech, takže Noxae, metabolické odpadní produkty nebo oběhové poruchy zejména tam. To vede k nervové poškození a odpovídající příznaky jako brnění, necitlivost nebo hořící.

Zvláště u nemocí, jako je cukrovka, tyto pocity mohou vést k lehkým zraněním a špatně se hojícím ranám. Těchto ran se obáváme a je třeba se jim vyhnout, proto je důležité důkladné vyšetření. Jiné formy polyneuropatie také se na začátku často projevují u nohou a jsou často doprovázeny nejistotou chůze nebo tendencí k pádu.

Příčiny polyneuropatie v nohou

Ve většině případů se polyneuropatie vyskytuje na začátku v nervových zakončeních. Na nohou je polyneuropatie charakterizována svalovou slabostí nebo křeče. Pacienti s alkoholickým nebo diabetickým PNP jsou často těmito příznaky postiženi.

Tyto příznaky se nazývají hořící nohy nebo neklidné nohy. Zejména u alkoholiků je atrofie, tj. Rozpad lýtkových svalů, patrná v důsledku poškození motoru nervy nohou. Polyneuropatie se u alkoholiků často vyskytuje symetricky.

V závažných případech paralýza periferních nervy může také omezit schopnost stát a chodit. Ochrnutí má za následek typický široce založený, nejistý vzor chůze. Na nohou se příznaky objevují rychleji kvůli hydrostatickému účinku na metabolismus.

Projekt krev má tendenci se hromadit v nohách a v nohách se hromadí odpadní produkty nebo noxy. Poškození nervu dochází lokálně. Problémy se zvedáním nohou, křeče a smyslové poruchy, např. v lýtkové oblasti. Zde jsou běžné příznaky PNP v nohou.