Stres během těhotenství Stres - Jste také ovlivněni?

Stres během těhotenství

Pro mnoho nastávajících matek těhotenství je spojena s dalším stresem. Na jedné straně může být tento stres způsoben fyzickými změnami (špatné držení těla atd.) A na druhé straně stále obtížnější prací v profesním životě.

Nejen tělo, ale i mysl zažívají další stres. Nastávající matky si přirozeně dělají starosti zdraví a to jejich dítěte. Co se všechno může stát, když ... Během toho existuje spousta otázek a okolností těhotenství které mohou mít dopad na novorozence. Informace a možné účinky stresu během těhotenství najdete v článku: Stres během těhotenství

Shrnutí

Souhrnně lze říci, že samotný stres je velmi složité téma. Stres je způsoben různými situacemi pro každého a každý je vnímán odlišně. Dlouhodobý stres může mít mnoho účinků na organismus a může vážně omezit kvalitu života. Existuje celá řada různých technik zvládání stresu, které mohou postiženým pomoci.

Který je pro vás osobně vhodný, musíte se rozhodnout sami. Je důležité, abyste nepřijímali trvalý stres. Pokud v sobě rozpoznáváte příznaky stresu nebo se často cítíte unavení a vyčerpaní, neváhejte udělat krok zpět a věnovat více času sami sobě.

Pokud máte pocit, že vás situace přemohla, poraďte se o svých problémech s lékařem nebo terapeutem. Cizinci mohou často přinést neutrální pohled a odhalit problémy, o kterých si ani neuvědomujete. Je však skutečností, že příliš mnoho negativního stresu může mít rozhodně škodlivé důsledky a nemělo by být ignorováno.

Když je někdo „ve stresu“, znamená to na fyziologické úrovni, že hormonů pracují na plnou rychlost. Pokud pro někoho nastane stresující situace, mozek pošle signál do nadledvinka, který poté odešle hormonů adrenalin, norepinefrin a dopamin. To mimo jiné způsobuje krev tlak na vzestup, srdce rychlost ke zvýšení, dýchání stát se mělkým, trávení zpomalit a měchýř aktivita se sníží.

Tělo je proto připraveno k výkonu. To může být v některých situacích prospěšné (např. Nadcházející zkouška nebo dodržení termínu v kanceláři). Pokud však stres přetrvává po dlouhou dobu, lze si představit, že tento stav stálé pohotovosti je pro tělo extrémně vyčerpávající a vyčerpávající, takže se vyvine mnoho stresových symptomů a stres se ukáže jako velmi negativní.