Protahování s jedním zařízením | Jaký je nejlepší způsob protažení krční páteře?

Protahování s jedním zařízením

Ti, kteří mají doma potřebné vybavení nebo jsou odpovídajícím způsobem vybaveni fyzioterapeutickou praxí, mohou krční páteř protáhnout také pomocí přístrojů. Jedním z těchto zařízení je takzvané prodlužovací zařízení, které pomáhá natáhnout a uvolnit krční páteř. Další pomůckou jsou zařízení TENS (TENS = transkutánní, elektrické, centrování nervů, stimulace).

Jedná se o stimulační proudová zařízení, ve kterých se napětí přenáší na kůži pomocí elektrod, které stimulují a uvolňují svaly ležící pod nimi. Podle svého přání můžete pracovat s nízkou nebo vysokou frekvencí. Při léčbě bolest, předpokládá se, že elektrický stimul po nějaké době překrývá bolest, a tím ji vypíná.

Protahování po uklouznutém disku krční páteře

Zejména po určitých úrazech, jako je herniovaný disk, je důležité zůstat v pohybu. Jakmile je pacient z velké části bolest- opět zdarma a klidová fáze je u konce (přibližně po 6 týdnech), může začít posilování svalů krční páteře.

Existuje řada cvičení, která mohou pacienti provádět doma, aby dodali krční páteři novou sílu a mobilitu. Každý pacient si musí v zásadě vyzkoušet, které cvičení nebo sport se cítí dobře, a intenzitu tréninku je třeba přizpůsobit jeho osobě fitness úroveň Sporty jako plavání (pouze procházení a zpět), nordic walking, běh na lyžích, Pilates or jóga lze praktikovat podpůrným způsobem, aby se dlouhodobě chránil proti dalším uklouznutým diskům. Pacient by měl dbát zejména na správné držení těla, aby nedošlo ke zbytečnému nebo nesprávnému zatížení krční páteře.

Protahování u syndromu krční páteře

Pohyb (strečink a mobilizační cvičení) a posilovací cviky jsou také nezbytné u syndromu krční páteře (syndrom krční páteře), který je také v lidovém jazyce známý jako krksyndrom ramenního krku. Rovný postoj, vyhýbání se náhlým pohybům, stejně jako průvan a neustálé namáhání jsou součástí stejně jako pravidelné posilování a strečink cviky na uvolnění, uvolnění a stabilizaci přetížené oblasti kolem krční páteře. Cvičení k tomu najdete v článcích: Fyzioterapií, pohybovým tréninkem, fasciální trénink a masáž, pacientovi lze preventivně pomoci s cílem umožnit každodenní život bez příznaků.

Autogenní tréninkprogresivní sval relaxace nebo relaxační sporty jako např jóga or Pilates může také pomoci zmírnit příznaky. Jaký typ relaxace nejúčinnější technika závisí na jednotlivci a na příznacích. Obecnější informace o syndromu krční páteře naleznete zde: Bolesti hlavy způsobené syndromem HWS

  • Cvičí syndrom krční páteře
  • Cvičení proti bolesti ramen a šíje
  • Fyzioterapie pro syndrom krční páteře