Sací rukojeť: Aplikace a přínosy pro zdraví

Pro starší lidi i pro mladé lidi je často pomocná rukojeť sání ve vaně nebo ve sprše. Ti, kteří se nastěhují do bytu vhodného pro seniory, takový sací drapák obvykle najdou bar tady v koupelně. Pokud tomu tak není, doporučuje se zakoupit takovou rukojeť.

Co je rukojeť přísavného držáku?

Každý, kdo si chce koupit jedno nebo více sacích držadel, by měl mít jasno v tom, kde a za jakým účelem toto sací držadlo potřebuje. Starší muž nebo žena se jen těžko dostanou do vany bez bezpečného uchopení za okraj vany. I ve sprše je taková rukojeť přísavného držadla důležitá pro případ, že by dostala závratné kouzlo.

Tvary, typy a druhy

Pro starší i mladé lidi, sání bar ve vaně nebo ve sprše je často pomoc. Nyní existují různé typy sacích madel. Společné pro všechny je skutečnost, že i laik je schopen připevnit tuto rukojeť na hladký povrch bez vrtání. To je zvláště důležité, pokud žije v pronajatém bytě. Zde by mohly při vyjíždění vzniknout problémy, pokud jsou ve sprše nebo nad okrajem vany vyvrtané otvory. Chcete-li koupit sací rukojeť, měli byste jít do dobrého specializovaného obchodu, kde se nabízí srozumitelná rada. Ti, kteří hodně cestují, by si měli koupit sací rukojeť, kterou lze snadno vyjmout z místa v domě a zabalit na cesty. Pro ty, kteří chtějí používat rukojeť pouze ve své domácí koupelně, je na výběr několik modelů, ale téměř všechny mají stejný design.

Struktura a provoz

Tam je asi sání drží rukojeť ve formě kruhu. Má průměr 9.5 cm a je nejmenší rukojetí. Otevřete to a poté položte sací kotouč na dříve očištěný povrch podkladu. Při zavírání rukojeti přísavného držáku se vytváří podtlak podtlaku, díky němuž rukojeť pevně přilne. Další formou je rukojeť držáku sání, která používá vakuovou přepínací páku k vytvoření silného sání. Rukojeť má cca. 70 až 100 kg. Tažná síla a zajišťuje bezpečný pocit během používání. K dispozici jsou přísavky s jednou a až třemi přísavkami. Průhledové okénko umožňuje určit, zda byla rukojeť bezpečně a správně připevněna. Další model přísavné rukojeti má extra ergonomický tvar se strukturovaným povrchem. Tento povrch zajišťuje bezpečné uchopení i mokrýma rukama. K dispozici je také rozšiřitelná rukojeť přísavného držadla. Jeho teleskopická rukojeť umožňuje prodloužení na tři různé délky. Další rukojeť má kloubový adaptér, který umožňuje montáž rukojeti do sprchy za rohy. V zásadě je třeba říci, že téměř všechna sací držadla nabízená bez vrtání a bez šroubů, ale pomocí vakua nebo jiných sacích zařízení zajišťují bezpečné držení jak ve sprše, tak ve vaně.

Lékařské a zdravotní výhody

Existují starší lidé, kteří se velmi bojí a domácí vaně se co nejvíce vyhýbají. Tento strach je u moderní technologie zcela neopodstatněný. S rukojetí sání na zadní straně vany je vstup a výstup bezpečný. I když má tato osoba trochu více než normální váhu, může si užít koupel bezpečně a bezstarostně s tažnou hmotností do 100 kg. Že není příliš horká koupel se zdravými bylinkami nebo aromatickými oleji důležitá pro zdraví a pro blaho už znali staré Římany. Dokonce pro revmatismus relaxační koupel může znamenat lepší kvalitu života. Sprcha je naproti tomu pro každodenní použití nepostradatelná. Ale i zde je bezpečnost nejvyšší prioritou. V současné době protiskluzová podlaha nebo rohož obvykle chrání podlahu sprchy před sklouznutím. Sací rukojeť však často znamená další bezpečnost. Je příznivé, pokud byla tato rukojeť připevněna přes roh. Tímto způsobem jej lze snadno uchopit v případě uklouznutí. Texturovaný povrch některých přísavných úchytů také nabízí další pomoc. Pro ranní úklid není důležité pouze to, aby koupelna měla sprchu. Pokud přijdete domů mokří a zmrzlí ze zimní procházky, není pro vás nic lepšího než teplá sprcha zdraví. studený tímto způsobem se lze často vyhnout. Bohužel ne každá domácnost má sprchu, proto je často nutné sprchovat se ve vaně. Zde je obzvláště důležité zajistit přiměřenou bezpečnost. Starší lidé často nemají problém se vyšplhat přes vysoký okraj vany a osprchovat se. Pokud se stále odváží dostat do vany, je nevyhnutelné sklouznutí bez držení.