Shrnutí | Cvičení proti bolesti kolena

Shrnutí

Příčiny kolena bolest se velmi liší a měl by být objasněn lékařem nebo fyzioterapeutem. Terapie na tom staví a potíže lze zlepšit posílením a stabilizací svalů obklopujících koleno silou, koordinace a vyvážit výcvik. Ve fyzioterapii lze citlivé struktury léčit podpůrně, což pomáhá zlepšit fyziologii kloubu.

Pokud je pacient v akutní fázi a je přítomný otok kolem kloubu, důrazně se doporučuje pauza. Otok je obvykle varovným signálem z těla a varuje před zhoršením tkáně nebo již poškozené tkáně. Příliš brzká expozice může negativně ovlivnit celou terapii.

Nastavení plán školení a výměna obuvi může z dlouhodobého hlediska zabránit stížnostem. Příčina však musí být objasněna pacientem zdravotní historie, klinické vyšetření nebo analýza chůze. V mnoha případech koleno bolest ve fyzioterapii, koordinace a vyvážit trénink může zlepšit stabilitu kolena.

Koleno bolest, které pacient uvádí při palpaci, může být známkou hypertenze nebo spouštěcích bodů, nebo se může jednat o předchozí svalové zranění, například roztrhané svalové vlákno nebo natahovaný sval, který díky uvolňující pozici může vést k nesprávnému zatížení a tím k bolesti v koleni. Pokud jsou ve svalech problémy, krev oběh může být stimulován terapie spouštěcím bodem, masáž techniky nebo fasciální techniky, a tak lze změnit tón. Svalová nerovnováha mezi M. čtyřhlavý sval a ischiokruální (zadní) svalstvo může také vést k bolesti kolena, proto by tyto svaly měly být trénovány nebo protahovány.