Shrnutí | Cvičení pro poškození chrupavky

Shrnutí

Náš klouby jsou v každodenním životě neustále vystaveni stresu. Může dojít k nesprávnému nebo přetížení, ale také k traumatu chrupavka poškození. The chrupavka pokrývá naše kosti a tvoří a šok tlumič a kluzné ložisko pro naše klouby.

Chrupavka poškození omezuje funkci kloubů a může vést k bolestivým omezením pohybu. Terapie poškození chrupavky záleží na příčině. Svalová stabilita pro uvolnění pasivního kloubního aparátu, osový trénink, aby nedocházelo k jednostrannému přetížení klouby, strečink zkrácených svalů, posilování slabých svalů a vyvážená souhra nakládání a vykládání jsou součástí terapie poškození chrupavky.

Akutní stavy však obvykle vyžadují po určitou dobu úplnou imobilizaci, aby se chrupavka ulevila. Aplikace tepla nebo chladu pak může často zmírnit příznaky, jako je pocit napětí (kloubní výpotek) nebo bolest. Chrupavka nemůže být tělem produkována znovu. Preventivní terapie - udržení pohyblivosti kloubů, zabránění jednostrannému stresu a plánování regenerace kloubů po nadměrném užívání - má proto velký význam.

Vyvážený strava má také vliv na stav naší kloubní chrupavky. Většina poškození chrupavky je degenerativní, tj. progresivní a neléčitelná, ale lze ji dlouhodobě dobře kontrolovat konzervativní terapií. Artroskopická operace může obnovit povrch kloubů. V pozdních fázích lze provést endoprotetickou náhradu kloubu.