Shrnutí | Cvičení pro manžetu rotátoru

Shrnutí

Od našeho ramenní kloub je nejpohyblivějším kloubem našeho těla, není dobře zajištěn kosti. Stabilitu přebírají svaly - otočná manžeta. Leží velmi blízko k hlava z pažní kost a je určen k zajištění polohy našeho kloubu v objímce.

Projekt otočná manžeta lze posílit a zlepšit stabilitu v kloubu cíleným posilováním vnějších rotátorů a vnitřních rotátorů, ale také zejména tréninkem stability a podpůrnou činností, jakož i cíleným koordinačním tréninkem. Po chirurgickém zákroku se doporučuje jemný začátek léčby a mělo by se odpovídajícím způsobem zvýšit trénink. AIDS jako je theraband může být také užitečné později, když je v operovaném kloubu opět povolen odpor.

Kromě traumatických nebo degenerativních otočná manžeta prasknutí, běžným klinickým obrazem je náraz, takzvaná stenóza ramene, která může také vést k podráždění nebo dokonce opotřebení bodů připojení manžety rotátoru. Za účelem zlepšení dopadu musíhlava-malé svaly by měly být trénovány. Dodatečné stability lze dosáhnout aplikací a kinesiotape. Užitečné tipy najdete na webu Kinesiotape stránky.