Chirurgické přístupy | Chirurgie krční páteře

Chirurgické přístupy

V závislosti na tom, kde problém spočívá v krční páteři, může chirurg provádět operace krční páteře s přístupem zepředu, tj. ze strany krk, nebo zezadu, tj. ze strany krk. Ve většině případů stačí zvolit velmi malý přístup, který ponechává jen minimální jizvu.

Pokud je přístup zvolen zepředu, leží pacient během operace na zádech a přístup se provádí zepředu krk svaly, kolem průdušnice a jícnu. Pokud je přístup zezadu, je řez na úrovni trnitých procesů postižené oblasti krční páteře a chirurg operuje kolem krční svaly. V obou případech chirurg věnuje velkou pozornost tomu, aby nepoškodil nervová vlákna a mícha.

Doba trvání operace

A operace krční páteře lze provádět pouze jako lůžkový a pod Celková anestezie. Proto je pacient obvykle přijat do nemocnice den předem nebo je mu nařízeno hladovat den před operací. Délka operace závisí na použitém přístupu, na tom, zda byla stejná oblast operována dříve, a na osobních rizicích a faktorech.

Obecně a operace krční páteře trvá od jedné hodiny do 90 minut. Poté je pacient sledován v zotavovací místnosti po dobu přibližně jedné až dvou hodin a poté je převezen na normální oddělení. Po operaci pacient obvykle zůstává v nemocnici asi 5-6 dní před propuštěním domů.

Rizika operace

Jelikož je cervikální chirurgie pro zkušené lékaře běžná, rizika jsou nízká a komplikace vzácné. Pokud je operace prováděna s přístupem zezadu, je možné, že nervy or mícha výstup odtamtud bude poškozen. V tomto případě mohou být postižené svaly paže ovlivněny senzací, ztrátou citlivosti a ztrátou funkce.

Pokud se přístup provádí zepředu, velký krev plavidla které tam mohou být poškozeny, což by vedlo ke ztrátě krve. Kromě toho jícnu nebo průdušnice mohou být zraněni, což by mohlo vést k dýchání or potíže s polykánímKromě těchto konkrétních rizik platí také rizika, která se obvykle mohou vyskytnout během provozu. Patří sem poruchy v hojení ran, krvácení, nesnášenlivost anestézie nebo infekce oblasti rány.