Symbioflor posiluje imunitní systém

Tato účinná látka je v Symbiofloru

Účinnými látkami obsaženými v léku jsou bakterie tělu vlastní, které se vyskytují i ​​ve střevě. V závislosti na produktu jsou to Enterococcus faecalis (Symbioflor 1) nebo Escherichia coli (Symbioflor 2). Podávání usmrcených nebo živých bakterií slouží ke stimulaci imunitního systému a je určeno ke stimulaci různých imunitních reakcí v těle.

Imunitní buňky se nacházejí mimo jiné na střevní stěně. Tam přicházejí do kontaktu se střevními bakteriemi a mohou být aktivovány. Pokud se nyní do těla dostanou cizí tělesa a patogeny, imunitní systém na ně může rychleji reagovat a bojovat s nimi.

Symbioflor: očista střev

Kromě pozitivního vlivu na imunitní systém je lék vhodný i při střevní rehabilitaci. Aktivní složky Symbiofloru dokážou obnovit střevní flóru např. při nedostatku Escherichia coli a pomoci tak při gastrointestinálních potížích.

Kdy se Symbioflor používá?

Kromě toho se lék používá pro:

  • Gastrointestinální poruchy
  • syndrom dráždivého tračníku
  • recidivující sinusitida
  • bronchitida
  • @ záněty v krku

Dále se uvádí, že terapie Symbioflorem trénuje imunitní systém, aby rychleji reagoval na cizí tělesa a patogeny a alergie se objevují méně často.

Jaké jsou vedlejší účinky Symbiofloru?

Lék je dobře snášen. Pokud se však objeví kožní reakce v podobě zarudnutí, otoku, svědění nebo dušnosti, je to známka alergické reakce na složky. V takovém případě byste se měli okamžitě poradit s lékařem.

Mezi vzácné nežádoucí účinky patří nadýmání, sucho v ústech, průjem, bolesti hlavy, bolesti břicha, nevolnost nebo zvracení. Pokud se však tyto příznaky objeví, lze lék bezpečně vysadit a příznaky po krátké době vymizí.

To byste měli mít na paměti při používání Symbiofloru

K interakcím dochází pouze při současném užívání určitých antibiotik. Mohou snížit účinek látky zvyšující imunitu, protože antibiotika mohou zabíjet bakterie.

Symbioflor: děti, těhotenství a období kojení

Kúra Symbioflor je vhodná i pro použití u dětí. Za tímto účelem by měl být připraven harmonogram příjmu Symbiofloru, který přizpůsobí dávkování léku věku a hmotnosti dítěte.

Z důvodu ochrany nenarozeného dítěte by měl být přípravek používán pouze po pečlivém zvážení rizika a přínosu lékařem.

Bezpečnost léku je také nedostatečně testována pro období kojení, takže by se ani v tomto případě neměl užívat.

Dávkovací schéma

Dávkování se u různých léků liší.

Pro rehabilitaci střev Symbioflor je zvláště vhodný produkt číslo dvě. U dospělých se doporučuje počáteční dávka deset kapek třikrát denně, po dvou týdnech lze zvýšit na 20 kapek denně. Kojenci a děti dostávají pět a deset kapek jednou denně.

K regulaci imunitního systému dospělí užívají pět až 20 kapek třikrát denně a děti pět až deset kapek léku třikrát denně.

Jak získat Symbioflor

V současné době jsou na trhu tři různé přípravky Symbioflor, dostupné bez předpisu ve všech lékárnách.

Kompletní informace o tomto léku

Zde naleznete kompletní informace o léku ke stažení (PDF)