Příznaky | Cvičení pro blokádu obratlů v BWS

Příznaky

Příznaky blokády obratlů v hrudní páteř se může u jednotlivých pacientů lišit. Mohou se pohybovat od bolest na dýchání obtíže, astma, náchylnost k infekcím, kardiovaskulární potíže, brnění a necitlivost. Závažnost a rozsah příznaků závisí na tom hrudní obratle je blokováno, jak dlouho blokování existuje a zda obratle silně tlačí na a nervový kořen.

Pokud postižená osoba zaujme uvolňující pozici kvůli zablokování, může to vést k dalšímu napětí a zranění a také ovlivnit funkčnost vnitřní orgány. Kvůli této paletě příznaků je obzvláště důležité postupovat opatrně při diagnostice vertebrální blokády hrudní páteř. Pokud u sebe zaznamenáte nespecifické příznaky, které se vyvinuly bez zjevného důvodu, vyhledejte odborníka a nechte si jej objasnit.

Účinky zablokování vírů

Neošetřené zablokování hrudní páteř může vést ke všem druhům problémů. Vzhledem k tomu, že obratel již není ve své přirozené poloze, dochází ke zvýšenému tlaku na okolní tkáň, což může vést nejen k silnému napětí svalů, ale také k trvalému bolest a špatné držení těla. Pokud blokovaný obratel dodatečně tlačí na nerv, může to vést k pocitům, jako je brnění nebo necitlivost, nebo dokonce ochrnutí.

Funkce vnitřní orgány může být také narušen zablokovaným obratlem v hrudní páteři. Patří sem například plíce, které již nemusí být schopny správně expandovat. Střeva a žlučník může být také narušena jejich funkce.

Celkově lze říci, že účinky vertebrální blokády v hrudní páteři jsou pro postižené něčím jiným než příjemným. Je proto velmi důležité zahájit léčbu brzy. Tělo se často snaží kompenzovat existující problémy samo.

Pacienti si proto někdy všimnou problému, až když je již pokročilejší. Stávající nerovnosti pak vyžadují delší dobu, než budou opraveny. Účinky blokády obratlů u BWS lze zpravidla velmi dobře kontrolovat včasnou léčbou, takže postižené osoby jsou opět relativně rychle vhodné pro každodenní život.

Aby se zabránilo dalším účinkům, je vhodné přijmout přímá preventivní opatření, aby nedošlo k zablokování obratlů. Kromě správného držení těla mezi ně patří strečink a stabilizační cvičení i různé pohybové vzorce v každodenním životě. Článek o hrudní kost bolest vás může v tomto ohledu zajímat.