Příznaky | Cvičení pro existující zánět peroneální šlachy

Příznaky

Projekt peroneální šlachy připojte boční spodní část noha svaly nohou a přenášejí svou sílu na nohu. Rozlišuje se peroneální šlacha krátkého lýtkového svalu (Musculus peronaeus brevis) a peroneální šlacha dlouhého lýtkového svalu (Musculus peronaeus longus). Pokud peroneální šlachy jsou přetíženi, obvykle při sportu, jako je balet, jízda na kole nebo běh, zapálí se.

Poté, jak je popsáno výše, bolest dochází pod napětím. Pokud postižená osoba nakloní nohu směrem ven, bolest je zesílen, protože šlacha je v této poloze natažena. Peroneální šlacha často bobtná na úrovni vnější kotník, protože šlacha táhne přes kotníkový kloub tady a je velmi podrážděný.

V některých případech takový otok ovlivňuje sural nerv, což vede ke smyslovým poruchám, jako je hořící nebo brnění na vnější straně chodidla. Může se také objevit zadržování vody nebo malé modřiny. V tomto ohledu by vás mohly zajímat následující články:

  • Bolest v kotníku
  • Roztržený vaz u nohy - co dělat?

Terapie / léčba

Léčba zánět peroneální šlachy je primárně konzervativní. Dočasná imobilizace kotník kloub je nezbytný, aby se zanícená šlacha mohla usadit. Z tohoto důvodu je postiženým osobám absolutně zakázáno sportovat.

To znamená, že je třeba se vyvarovat pohybů, které vyvolávají zánět, zejména trhavých pohybů, jako je zastavení, změna směru nebo uklouznutí. Pouze tehdy, když zánět zcela ustoupí, může být pacient znovu cvičen. Úplná imobilizace noha a noha je nutná jen ve velmi ojedinělých případech. Úplná imobilizace s sebou nese nebezpečí, že se proces hojení zpomalí oslabením svalstva.

Doprovodná fyzioterapie pomáhá čelit zhoršení. Lékař často předepisuje další protizánětlivé a bolest- uvolňující masti, které si pacient může aplikovat přímo na bolestivá místa. Je důležité najít příčinu bolesti a potlačit ji konkrétními cviky.

Tato cvičení jsou zaměřena na posílení a mobilitu kotník kloub. Navíc se natáhnou zkrácené svaly a uvolní se možné adheze fascie. Cvičení najdete v následujících článcích: Bolest v kotníku Fyzioterapie pro zánět Achillovy šlachy Fyzioterapie pro malposice chodidel Cvičení najdete v následujících článcích:

  • Bolest v kotníku
  • Fyzioterapie pro zánět Achillovy šlachy
  • Fyzioterapie pro nesprávné polohy nohou