Příznaky natrženého svalového vlákna lýtka Roztržené svalové vlákno lýtka

Příznaky natrženého svalového vlákna lýtka

První a rozhodující příznak roztržení svalové vlákno je obvykle bodnutí a střelba bolest v oblasti lýtkových svalů. Roztrhaný svalové vlákno obvykle nastává náhle během určitých pohybů. Většinou se jedná o trhané pohyby, jako jsou náhlé starty nebo náhlé zastávky.

Svaly nebyly často dostatečně předem zahřáté. Podle toho, kolik svalových oblastí je roztrženo nebo roztrženo, středně těžké až těžké bolest se vyskytuje v lýtkových svalech. The bolest lze lokalizovat v oblasti lýtka, ale může se také rozšířit směrem k noze nebo dokonce směrem k stehno.

Velmi často se objevuje také doprovodná svalová slabost lýtkových svalů, tj. Pohyby již nelze provádět tak snadno jako obvykle. Omezení pohybu je o to závažnější, čím více svalových úseků v oblasti lýtkových svalů je roztrženo. Kromě bolesti a zhoršeného pohybu mohou také nabobtnat svaly v oblasti lýtka.

A roztrhané svalové vlákno v lýtku vede k typickým příznakům bezprostředně po poranění. Většina postižených lidí hlásí náhlou bodavou bolest ve stresu. Kromě toho je jednou z nejčastějších stížností lokální otok v oblasti postiženého lýtka.

Rozsah těchto lokálních otoků závisí na několika faktorech. Ihned po vývoji a roztrhané svalové vlákno v lýtku se tekutina hromadí v okolní tkáni. Poranění postiženého svalu může dále vést k tvorbě výrazného hematomu uvnitř svalové vlákno svazky.

Rozsah těchto lokálních otoků závisí na několika faktorech. Ihned po prasknutí svalového vlákna v lýtku se tekutina hromadí v okolní tkáni. Kromě toho může poranění postiženého svalu vést k tvorbě výrazného pohmoždit ve svazcích svalových vláken.

Jak rozsah zadržování tekutin, tak velikost výsledného pohmoždit jsou rozhodující pro rozsah lokálního otoku. Cílené a rychlé jednání však může mít na tyto faktory pozitivní vliv. Osoby, které mají podezření, že utrpěly a roztrhané svalové vlákno v lýtku by měl okamžitě zastavit všechny sportovní aktivity a zaujmout úlevu.

Kromě toho musí být postižené tele rychle ochlazeno. I opatrné ochlazení lýtka postiženého natržený sval vláknina může pomoci snížit hromadění tekutiny a rozsah modřin. Zvednutí poraněného lýtka může navíc pomoci účinně zabránit vzniku modřin, a tím minimalizovat lokální otoky.

To má zase pozitivní vliv na proces hojení. Bolest v oblasti postiženého lýtka je jednou z typických příznaky roztrženého svalového vlákna. Hlavní počet postižených lidí popisuje bolest, která se náhle objeví ve stresu.

Ve většině případů bolest a natržený sval vlákno v lýtku je ostré a bodné. Často se však bolest popisuje také jako hořící. Intenzita bolesti, ke které dochází při a natržený sval vlákno na lýtku závisí hlavně na rozsahu poranění. Načasování prvních léčebných opatření má navíc rozhodující vliv na vznikající bolest.

Pokud je léčba zahájena rychle, intenzita bolesti obvykle významně klesá již po několika dnech. Postižené osoby by si však měly uvědomit, že poraněné lýtko by nemělo být vystaveno nadměrnému namáhání po dobu nejméně tří až pěti týdnů, a to ani po ústupu bolesti. Po této fázi hojení byli postiženi noha se může pomalu vrátit k normálnímu ložisku hmotnosti. Bolest v dolní části nohy