Příznaky roztroušené sklerózy

Mnoho lidí se sdružuje roztroušená skleróza se životem na invalidním vozíku. To může způsobit strach a není to úplně nepochopitelné. Protože mnohočetná Skleróza je neurologické onemocnění, které se často vyskytuje již v mladém dospělém věku a může silně narušit život pacientů. V následujícím textu je objasněno, že mnohonásobná Sklerose je všestranně využitelná a že velká část pacientů bez samostatného invalidního vozíku může vést život. V každém případě je vysvětleno, co roztroušená skleróza a jaké možnosti léčby existují pro pacienty.

Známky roztroušené sklerózy

Hovorově roztroušená skleróza není nazvána nadarmo, „nemoc s tisíci tváří“. Příznaky jsou velmi různorodé a mohou se objevit izolovaně nebo v kombinaci s jinými příznaky. V závislosti na tom, kde jsou zánětlivá ložiska umístěna ve středu nervový systém, existují deficity v přenosu stimulů a odpovídající příznaky.

Například anamnestické a vyšetření sám o sobě nestačí pro diagnóza roztroušené sklerózy a k diagnostice onemocnění je nutná kombinace několika diagnostických postupů. Důvodem je to, že první příznaky jiných nemocí, jako Lyme nemoc, jsou podobní. Přestože je roztroušená skleróza vážným onemocněním, první příznaky jsou spíše mírné a neznamenají bezprostředně onemocnění.

V určitém procentu lze pociťovat parestézie, jako je brnění nebo necitlivost paží a nohou. Pacient se také může zpočátku cítit ochablý, unavený a slabý. Slabost měchýř nebo střeva může také následovat a vést k inkontinence v pozdější fázi.

V každém případě nejsou omezení vidění vzácná. Pokud roztroušená skleróza pokračuje v rozvoji, snižuje se síla celého kosterního svalstva. To omezuje mobilitu a nezávislost pacienta.

Pokud jde o kosterní svaly, není křeč (křeče) neobvyklá a může vést bolest. Kromě fyzických příznaků existuje také psychologická složka. Únava u roztroušené sklerózy se také nazývá únava a může nastat v kombinaci s deprese. Pacient se stává apatickým, což nesmí být při léčbě kromě fyzických příznaků zanedbáváno.