Příznaky | Fyzioterapie retropatelární artrózy

Příznaky

Bolest v oblasti přední části kolenní kloub, který je umístěn za čéška, je hlavním příznakem retropatellaru artróza. Vyskytuje se při činnostech, které kladou velký důraz na kolenní kloub. To platí zejména při flexi kolena.

To znamená, že bolest často nastává při vstávání po sezení. V závislosti na závažnosti bolest, patu již nelze použít a lezení po schodech může v každém případě vyvolat příznaky. Osoba již také nemůže pokleknout.

To může také v těžkých případech ztížit chůzi. Kromě bolesti, pohyblivosti kolenní kloub lze také snížit. V kloubu může být pocit ztuhlosti a může ho doprovázet praskavý zvuk. K poškození chrupavka způsobuje zánětlivou reakci a retropatelární kloub může nabobtnat a lze pocítit přehřátí.

Sportovní aktivity jako např jogging kvůli nárazovým silám již nelze provést. Svaly spojené s kolenem jsou napnuté a podporují příznaky bolesti. To může vést ke změně vzoru chůze osoby, která slouží k ochraně postižené strany.

Výsledkem je, že zvýšené používání druhé strany tam může také způsobit bolest. Ačkoli retropatelární artróza se v některých případech nachází v obou kolenech klouby, nemusí být vždy přítomen. Například pacienti se toho často obávají artróza mohou být přítomny na dříve zdravé straně. Změněný vzor chůze může být doprovázen také bolest v zádech. Mohlo by vás také zajímat: Artritida kolena - příznaky a bolest

Příčiny

Silné namáhání patelárně-femorálního kloubu vede po dlouhou dobu k opotřebení chrupavkových povrchů kloubu. Důvody pro zvýšené namáhání oblasti patelárního femorálního kloubu mohou být způsobeny nesprávným umístěním nebo nestabilitou patelly a činnostmi, které zatěžují koleno. Cílený vnější tlak na patelární femorální kloub již nerozkládá tlak rovnoměrně na chrupavka povrch.

Postupem času as chronickým přetížením chrupavka, poškození chrupavky dochází v této oblasti. Nesprávná poloha čéšky může být způsobena nedostatečnou stabilitou vazivového aparátu. Ale také slabost předního stehno sval, sval zvaný čtyřhlavý sval femoris, může vést k tomuto klinickému obrazu.

Úkol svalu Čtyřhlavý sval femoris je vycentrovat čéšku v kloubu. Pokud se kromě výše uvedených příčin provádějí ohyby kolen nebo schody, může se zvýšit tlak na chrupavku patelárního femorálního kloubu. The zdravotní historie poskytne obecný přehled.

To umožňuje vyvodit počáteční závěry, protože vždy existují příznaky typické pro klinický obraz. V každém případě je kloub palpován, aby hledal známky zánětu. Zobrazovací postupy, jako jsou rentgenové paprsky, mohou poskytnout odhalující diagnózu. V tomto případě poškození chrupavky na retro-patelární kloub a změny způsobené jím jsou jasně viditelné.