Tenisový loket Tapen

V případě tenis loket, úpony šlach svalů odpovědných za strečink lokte jsou ovlivňovány neustálým namáháním a dochází k podráždění struktury šlachy a kosti při připojení. Toto připevnění je umístěno na epicondylus humeri radialis a je viditelné na vnější straně lokte. Tady je bolest v této oblasti je zabráněno určitým pohybům a je zabráněno odporu.

Díky jemnému držení těla dochází ke snížení síly a zkrácení loktů a zápěstí prodloužení i rotace zápěstí. Je důležité, aby oblast byla během pohybu chráněna a posílena. Tímto způsobem se tkáň na šlachy a kosti může zotavit.

Kinesiotape

Materiál, ze kterého kinesiotape je vyroben je pružnější než leukotape. Základní přísadou je bavlna. Abyste se ujistili, že kinesiotape lepí na kůži, používá se akrylové lepidlo.

Díky své roztažitelnosti je flexibilní a přizpůsobuje se každodenním a sportovním pohybům. The Kinesiotape je pod napětím přilepený na pokožce a má určitý podpůrný účinek. Když se pohybujete, jde to s vámi a snižuje se bolest.

Poté, co fyzioterapeut aplikuje Kinesiotape pod napětím, se Kinesiotape zahřeje třením. Tímto způsobem se na oblast aplikuje teplo a sval snižuje svůj tonus. Díky své jemné struktuře lze Kinesiotape nosit volně po dobu až jednoho týdne a také při sprchování nebo koupání.

V případě podráždění kůže nebo alergií by se kinesiotape neměla nosit. Kinesiotape je k dispozici v široké škále barev. Každá barva má specifickou vlastnost, která ovlivňuje tělo.

Vhodná barva pro zahřívací účinek je například červená. Vědecky je účinnost kinesiotapes z kineziologie a jeho barvy, není prokázáno. Může však přinést zlepšení v oblasti stížností a používá se jako další opatření v mnoha terapiích.

Instrukce

Nejprve natáhnou ruku a ohnou ruku. Během aplikace se vždy natáhne. Pro aplikaci bychom měli zmínit, že na konci na kinesiotape by měly být pouze malé záhyby.

To nelze zaměňovat s vráskami, které jsou způsobeny aplikací. Takové malé záhyby působí během pohybu, jako a masáž na kůži. A objevují se až poté, co se sval znovu uvolnil po pre-strečink.

Délka pásu je vzdálenost mezi středem pásu zápěstí a loket. Rohy konců jsou odříznuty a jsou zakřivené. Tímto způsobem kineziotape lépe drží a zůstává na pokožce déle.

Vezmeme první proužek a ve středu ho od sebe roztáhneme, aby se papír uprostřed oddělil. Ale papír ještě není odstraněn. Pro začátek je roztrhán pouze na dvě části.

Papír je z jedné strany stažen a volný konec je přilepen ke středu hřbetu ruky. Poté potřete kinesiotape na kůži a zbylý proužek napněte. Zbytek papíru je stažen a proužek je znovu stažen a aplikován až po loket.

Také poslední část přinášejí pěstí pod třením. Druhý proužek je o něco kratší než druhý a je přibližně stejně dlouhý jako hřbet ruky. To je rozděleno na dvě další poloviny.

Nesekají to však úplně, ale nechávají asi sedm centimetrů volných. Tím se vytvoří hlava se dvěma nohami, která je připevněna na začátku a slouží pouze jako fixace. Rovněž u obou polovin pásu jsou konce znovu odříznuty a vytvarovány do zakřiveného tvaru.

Roztrháte papír na začátku obou nohou od sebe. The hlava je připevněn k lokti a vystaven tření. Paže zůstává natažená dopředu.

Teď vezmeme papír od jednoho noha a přilepte ji v příčném směru směrem k malému prst. Opět se používá tah. Jiný noha je připevněn stejným způsobem a přilepen ke středu prst.

Obě nohy kinesiotape jsou od sebe vzdálené a mají tvar písmene V. Opět existuje tření na kinesiotape. Když se podíváte na paži na konci, jde velký proužek od hřbetu ruky, rovně až k lokti.

Přímo v lokti je další kineziotape ve tvaru písmene V, která je kratší než ta první. Způsob uspořádání pásky není u každého fyzioterapeuta vždy stejný. Závisí to na těžišti pásky.

Pokud chcete loketní nástavec ještě více podepřít, existuje další způsob použití pásky. Znovu natáhněte ruku dopředu a přineste zápěstí Délka pruhu je vzdálenost mezi středem zápěstí a loktem. Je opět rozdělena na dvě další poloviny.

Není však úplně oddělený, ale nechávají opět několik centimetrů volných. Výsledkem je a hlava se dvěma nohami, která je připevněna na začátku a slouží pouze jako fixace. Rovněž u obou polovin pásu jsou konce znovu odříznuty a vytvarovány do zakřiveného tvaru.

Roztrháte papír na začátku obou nohou od sebe. Hlava je připevněna na vnější straně, několik centimetrů nad loktem. Znovu třou kinesiotape.

Teď vezmeme papír od jednoho noha a přilepte ji k malému prst. Kurz je trochu klenutý a není rovný. Než nalepíte pásku, pracujte znovu s trakcí.

V každém případě je druhá noha připevněna stejným klenutým způsobem a přilepena k prostřednímu prstu. Obě nohy pásky, vnější kolem lokte. V této variantě se liší pouze aplikace první kinesiotape.

Místo toho, aby byl rozřezán, byl rozdělen na dvě poloviny. Následně je přidána kratší páska, která je stejně dlouhá jako ta v první variantě (délka hřbetu ruky). Nakonec z něj odstřihněte dva proužky a nechte několik centimetrů volných. Tímto způsobem je kratší páska připevněna ve tvaru písmene V na stejném místě, konkrétně v lokti.