Test | Cvičení pro zánět šlach bicepsu

test

Aby bylo možné diagnostikovat bicepsová šlacha zánět, funkční testy hrají hlavní klinickou roli. Palpace je však vždy na prvním místě - lékař palpuje dlouho bicepsová šlacha v jeho průběhu a testuje, zda aplikace tlaku způsobuje bolest. To by byl první náznak zánětu.

Kromě toho lékař také testuje, zda existují nějaká omezení pohybu nebo zda bolest dochází během určitých pohybů. V dalším kroku se svalová síla otestuje v bočním srovnání a vyhodnotí se v 5krokovém systému. Poté lékař provede takzvaný test dlaní, funkční test dlouhého bicepsová šlacha.

U tohoto testu pacient sedí vzpřímeně na lehátku. Dotčené rameno je rozprostřeno vodorovně v úhlu 90 °; loket je natažen na maximum. Dlaň pacientovy ruky směřuje nahoru.

Nyní je rameno přivedeno do 30 ° vodorovného ohybu. Lékař pak vyvíjí pozemský tlak na zápěstí a pacient by se měl držet proti tomu. Li bolest nebo se pacient nedokáže vyrovnat s tlakem, je to další známka zánět šlach bicepsu. Mohou však být přítomny i další klinické obrazy, jako je subluxace (neúplná dislokace) bicepsové šlachy nebo subakromiální syndrom nárazu (syndrom úzkého hrdla na rameni).

Trvání

An zánět bicepsové šlachy je především ochranná reakce těla na ochranu před dalším (nad) napětím, zraněním nebo infekcí. Pokud jsou včas přijata vhodná opatření, jako je imobilizace, zánět se obvykle uzdraví sám během několika dní. V každodenním životě je však často adekvátní imobilizace bicepsové šlachy těžko možná, takže se šlacha nemůže úplně zahojit.

Pak trvá týdny až měsíce, než zánět šlach bicepsu opět klesá. Pokud je šlacha bicepsu namáhána příliš brzy, např. Sportem, zánět se znovu a znovu oživuje. Kromě toho existuje riziko, že bude ovlivněna látka šlachy bicepsu, což povede k slzám bicepsové šlachy. Ty pak musí být ošetřeny chirurgicky, aby se doba trvání prodloužila o další týdny nebo měsíce.