Pomáhá proti celulitidě (kůra pomerančové kůry)

Léto láká as tím i krátké módní oblečení. Radost z toho je bohužel často zamračená, protože na stehnech a hýždích se u mnoha žen projevují nevzhledné prohlubně - celulitida. Devět z deseti lidí nad 30 let je postiženo „pomerančová kůra kůže". celulitida nebo celulitida není nemoc, ale kosmetický problém - postiženým ženám často chybí pohodlí.

S celulitidou lze bojovat

Ale i pro postižené existuje způsob, jak roztavit nežádoucí tukové zásoby. K posílení slabých však vyžaduje disciplínu a vytrvalost pojivové tkáně a budovat svaly.

Pravidelné cvičení a zdravé strava plán může snížit celulitida. Dodatečné masáže a pořádné kůže péče pomůže zabránit rozvoji více důlků.

Speciální struktura pojivové tkáně u žen

Důlky, které jsou vnímány jako nevzhledné, se vyvíjejí téměř výlučně u žen. To je způsobeno specifickou strukturou ženy pojivové tkáně a strukturu kůže: Ženská epidermis a dermis jsou tenčí než u mužů a tukové buňky v podkoží jsou silnější a pouze volně propojené pojivovou tkání.

Matka příroda tak zajišťuje, aby se ženy mohly pružně přizpůsobit změněné situaci během těhotenství - rostoucí břicho, uvolnění pánve pro porod. To je také důvod, proč se u mnoha žen objevuje celulitida poprvé těhotenství.

Původ celulitidy

Celulitida se vyvíjí, když je příliš tuku molekuly jsou uloženy v tukových buňkách. Buňky se zvětšují, protlačují nahoru a zvenčí jsou viditelné jako důlky. Zvětšené buňky také komprimují sousední krev a lymfy plavidla. Výsledkem je, že tkáňová tekutina zálohuje a je narušen přísun buněk. Odpadní produkty již nejsou odstraňovány a ukládají se do tkáně.

Následující faktory podporují rozvoj celulitidy:

  • Estrogeny, ženské pohlaví hormonů podporovat tvorbu tukových buněk a voda zadržování, tkáň se stává ještě měkčí - nevýhodou při užívání antikoncepčních pilulek.
  • Stres také nafukuje tukové buňky a podporuje celulitidu.
  • Uzení také podporuje celulitidu, protože nikotin spotřeba oslabuje pojivové tkáně.

Co pomáhá proti celulitidě?

Jelikož celulitida pochází ze spodních vrstev kůže, nelze problém v pokročilém stadiu vyřešit povrchovou aplikací krémy a masti. Pouze kombinace správné výživy, péče o pleť, masáž a cvičení pomáhá v boji proti celulitidě.