Dno | Cvičení na dno

Dno

Za to mohou naše gluteální svaly strečink naše boky, pohyb, který v běžném životě téměř nevykonáváme. Dlouhodobým sezením a předkloněním se naše flexory kyčle zkracují a naše prodlužovače kyčle jsou nedostatečné, tj. Příliš slabé. Také únos z noha se provádí gluteálními svaly, což je pohyb, který se také zřídka provádí v každodenním životě.

Naše svaly hýždí jsou nedostatečně podchlazené a rozpadají se. To může vést ke špatnému držení těla a přetížení ostatních klouby a záda. Cvičení na hýždě je proto důležité nejen pro dobrý pocit z těla a pevný hýždě, ale také důležité pro zdraví.

Gluteální svaly jsou podporovány ve své funkci svaly na zadní straně stehno, ischiokrurální svaly. To je zodpovědné za flexi kolena a prodloužení kyčle. Svalstvo zadní části stehno začíná u naší pánve, formuje také hýždě a podporuje zdravé narovnání pánve.

Protože naše hýždě jsou fyziologicky jedním z největších tukových zásob (asi polovina až 2/3 celkové hmotnosti hýždí) lidského těla, i když nadváha, často se ukládá další tuk a dělá hýždě problémovou zónou. Další slabý pojivové tkáně rychle vede k výraznému celulitida. Náš hýždě jsou určovány hlavně podkožním tukem, ale mohou být také formovány našimi svaly.

Silné svalstvo vytváří napnutý tvar zadku. Na druhé straně netrénované svalstvo také dělá tvar hýždí bezvládný. Známými hýžděmi z každodenního života jsou jablečný zadek, který je spíše kulatý a mírně vyčnívající, a hruškový zadek, který je směrem ke dnu širší a oválnější.

Tvar zadku a místa, kde se ukládá více a rychleji tuku, jsou anatomicky určeny. Kostní základna níže má také velký vliv na vzhled našich hýždí. Tvar našeho pánevní kosti poskytuje rámec pro naše hýždě. Ženy tedy mívají širší pánev než muži a obvykle také více podkožních tukových zásob.