Terapie a léčba Cvičení s golfovým loktem

Terapie a léčba

Při terapii je obzvláště důležité zjistit příčiny lokte golfisty a zacházet s nimi konkrétně. Ve většině případů se jedná o přepětí předloktí svalstvo, které bylo způsobeno jednostrannými pohyby. Ovlivněna je hlavně oblast přístupů flexorových svalů pro ruku.

Tato oblast šlachy může být ošetřena takzvaným příčným třením. V tomto procesu terapeut umístí prst na příčnou konstrukci a přitáhne ji k sobě. Umí pracovat s chladem (ledový obal nebo nanuk).

Příčné tření se několikrát opakuje a aplikuje se na různé oblasti. Navíc, masáž riffy lze použít k minimalizaci celkového napětí v horní a dolní části paže. Svalové kůže (fascie) v celém těle předloktí oblast by měla být uvolněna, protože jsou obvykle lepkavé.

Ty uvolňuje terapeut tahem za fascie. Pokud dojde ke zkrácení skupiny extensorových svalů na zadní straně předloktí, mělo by být prodlouženo (viz cvičení). Nadměrně ohnutá nesprávná poloha hrudní páteř (kyfóza) lze ovlivnit vhodným pohybem.

Výsledné napjaté svaly v zádech a pažích lze uvolnit technikami měkkých tkání, fasciálními technikami a masážemi lopatka by měl být také podroben cvičební terapii, protože může horší klouzat a způsobit nerovnováhu, zejména v oblasti hrudní páteř se špatnou polohou. Je také důležité léčit omezení krční páteře. Ruční techniky a uvolnění šortky krk svaly vykazují dobrý léčebný úspěch.

Metody léčby:

  1. Pásky
  2. Obvaz
  3. Operace

> Tzv kinesiotape lze použít na podporu terapie. Páska je přilepená od svalového připevnění k ruce. Při aplikaci pásky by měla být ruka držena v natažené poloze, protože páska je aplikována v předtažení.

Ke zvýšení podnětu lze na nejbolestivější místo přilepit pásku ve tvaru hvězdy. Loket může být také přelepen dvěma otěry přes boční kostní výběžky předloktí (epikondyly) a několika příčnými pruhy, stabilnějšími pro snížení zátěže. Kromě toho lze podél pásky nalepit pásku loketní nerv, který pak běží od podpaží po vnitřní straně lokte a po vnitřní straně předloktí k ruce.

Jelikož však nerv leží hlouběji v tkáni, je jeho účinnost sporná. Obecně platí, že páska poskytuje mechanický stimul, což je důvod, proč zlepšení v krev cirkulace by měla být dosažena. Zda je účinek opravdu velký, nebylo prokázáno, ale přítomnost pásky má pozitivní vliv na psychiku pacienta.

Ukázalo se, že obvazová terapie pro loket hráče golfu je velmi podobná terapii pro tenis loket. Pokud pokrývá celý loketní kloub, poskytuje zlepšení krev cirkulace tlakem a tím lepší zásobení kloubu, což vede k menšímu namáhání. Alternativně existuje loketní ortéza, která také snižuje tlak.

Obvazy lze nosit na podporu příčinné činnosti, je však nezbytně nutné provést adekvátní terapii. Pokud konzervativní léčba nefunguje a příznaky se nezlepší, často se provádí chirurgický zákrok. V tomto případě lékař uvolní zaseknutý šlachy a obvykle vezme z tkáně zanícenou burzu. Po operaci je třeba rychle obnovit pohyblivost a snížit nadměrné napětí ve svalech, aby se zabránilo opakovanému lepení šlachy. Vzhledem k obvyklým rizikům chirurgického zákroku jsou zpočátku upřednostňovány možnosti konzervativní terapie po delší dobu.