Délka léčby | Roztržená rotátorová manžeta - fyzioterapie, cvičení a hojení

Trvání terapie

Délka léčby závisí na rozsahu poranění a léčbě. Po artroskopické refixaci je paže umístěna do únos polštář po dobu 6 týdnů a lze jej mobilizovat pouze do 90 °. V souladu s tím léčba trvá nejméně 3 měsíce, než se dosáhne úplného rozsahu pohybu a bez příznaků.

U konzervativní terapie závisí trvání na procesu hojení. Šance na úspěch s a roztržená šlacha jsou velmi dobré a lze je pozitivně podpořit různými technikami ve fyzioterapii. Šlacha se však u každého pacienta hojí různou rychlostí, takže dobu léčby nelze zobecnit.

Doba hojení

Jak dlouho léčení a otočná manžeta prasknutí závisí na hojení ran péče, léčba a důslednost pacienta. Pokud lékař zjistí velkou rupturu šlachy, je chirurgicky fixována a pacient musí dodržovat léčebný plán lékaře. Během prvních 6 týdnů je obvykle nutné nosit únos polštář a pohyb lze provádět pouze s pomocí terapeuta.

Pokud se pacient pohybuje příliš brzy a sám, praskne nebo se zpozdí hojení ran může nastat. U mladých zdravých pacientů se předpokládá normální a rychlá hojení ran, aby bylo možné ošetření provést po uzdravení rány. Během prvních několika týdnů by proto mělo být přísně dodržováno, aby se příliš nenamáhalo, protože tkáň není dostatečně silná.

Při konzervativní léčebné metodě je důležité, aby pacient také v každodenním životě snižoval namáhání paže, aby mohl dosáhnout úspěchu fyzioterapeutický zásah. Je důležité se pohybovat v bolest-bezprostorová oblast a k léčbě případných podrážděných šlachy. Podobně by měl být zvážen celý přechod mezi lopatkou a hrudníkem, protože je omezen lopatka pohyb potlačuje fyziologický pohyb ramene.

Je vytvořen vhodný cvičební program, ve kterém může pacient trénovat odpovídající slabé svaly. Nelze obecně říci, jak dlouho bude nakonec trvat celý proces hojení. Úplná schopnost nést váhu je však naplánována nejdříve po půl roce.

  • Od fáze šíření (od 5. dne) se Kolagen vlákna se přeměňují na něco silnějšího a nejpozději od fáze konsolidace (od 21. dne) se stávají stále pevnějšími.