Terapie bolesti zad | Bolesti zad - ne se silnými zády

Terapie bolesti zad

Ve většině případů není pro záda nutná žádná speciální terapie bolest. Příznaky často zmizí samy po několika dnech. Pokud tomu tak není, je nezbytné konzultovat s lékařem, abyste zjistili příčinu zád bolest.

Terapie je navržena odpovídajícím způsobem. V první řadě léčba zad bolest je konzervativní. Pak je nutné zmírnit bolest při jakékoli terapii.

To je jediný způsob, jak se vyhnout možnému úlevě od držení těla a tím i špatnému držení těla. V akutních případech je obvykle užitečné ležet na podlaze v poloze na zádech a nohy položit v pravém úhlu na polštář / židli. Tato poloha uvolňuje páteř.

Kromě toho by se postižená osoba měla pohybovat mírně, například chodit pomalu, jít plavání nebo dělat světlo strečink cvičení. Je velmi důležité, aby bolest v zádech se nestane chronickým a že bolest paměť se vyvíjí v mozek. Ke zmírnění bolesti se používá především teplo a masáže.

Ty vedou k lepšímu krev oběh v bolestivé oblasti a zajistit relaxace. Pokud to nestačí, léky proti bolesti jako paracetamol or ibuprofen lze užívat po omezenou dobu. Pokud je pacient znovu bezbolestný, je nutné začít s cviky na záda, abyste si vytvořili svaly. Jakmile jsou svaly posíleny, udržují záda ve vzpřímené poloze jako korzet a brání bolest v zádech.

Dalšími důležitými cíli jsou zlepšení držení těla a zlepšení mobility. To je jediný způsob, jak snížit bolest v zádech z dlouhodobého hlediska. Aby bylo možné naučit se koordinovaná cvičení, je vhodné zúčastnit se a škola zpět a / nebo se poraďte s fyzioterapeutem.

Pouze v ojedinělých případech je nutná operace bolesti zad. To je například případ nádorová onemocnění nebo silné herniované disky. Pokud je příčina psychologická, psychoterapie/behaviorální terapie pomáhá identifikovat stresory a snížení stresu.

Zpět trénink

Samozřejmě, každý člověk má tendenci a touhu ulehčit mu a vyhnout se jakémukoli bolení. V případě bolesti zad toto chování bohužel obvykle vede pouze ke zhoršení příznaků, protože okolní svalstvo je napjaté jen dále kvůli nedostatku pohybu nebo šetrnému držení těla. Při bolestech zad proto nejlépe pomáhá mírný pohyb.

Zpět trénink buduje svaly a je doplněn světlem strečink nebo mobilizační cvičení k uvolnění svalů. Studie ukazují, že 8 z 10 lidí s bolestmi zad má příliš slabé trupové svaly. Cílený trénink břišních a zadních svalů je proto nutností pro každého, kdo chce dlouhodobě posílit záda a vyvarovat se bolesti zad.

Čím pravidelněji trénujete a čím přesněji se zaměřujete na slabé svalové skupiny, tím efektivnější je to trénink zad bude. Nejlepší způsob, jak se naučit vhodná cvičení, je zúčastnit se trénink zad nebo konzultovat fyzioterapeuta. Protože pouze pokud jsou cvičení prováděna správně, jsou účinná.

Doporučují se však i jiné mírné pohyby. Plavání, aqua fitness, chůze, tanec nebo severská chůze jsou zvláště vhodné. Měli byste se však vyhnout kompresivním sportům, jako je bojová umění, potápění, trampolína nebo sportům s jednostrannou fyzickou námahou, jako je golf nebo tenis. Jsou velkým tlakem na záda.