Terapie bursitidy lokte | Efektivní cvičení na bursitidu loktů

Terapie bursitidy lokte

V terapii je obzvláště důležité najít příčiny bursitida a zacházet s nimi konkrétně. Ve většině případů se jedná o přepětí předloktí svalstvo, které bylo způsobeno jednostrannými pohyby. Obzvláště ovlivněna je oblast, kde se nacházejí extensorové svaly ruky.

Tato oblast šlachy může být ošetřena příčným třením. V tomto případě terapeut umístí prst na příčnou konstrukci a přitáhne ji k sobě. Jako podporu může pracovat s nanukem.

Příčné tření se několikrát opakuje a aplikuje se na různé oblasti. Kromě toho lze celý tonus v horní a dolní části paže minimalizovat masáž riffy. Fascie v celku předloktí oblast by měla být uvolněna, protože jsou obvykle slepené.

Ty uvolňuje terapeut tahem za fascie. Od té doby bursitida často dochází v důsledku přetížení celého komplexu paží, měla by být také ošetřena krční páteř. Kvůli pohybovým omezením způsobeným hypertonickým svalem nebo zablokováním způsobeným samotnými obratli může dojít k narušení nervové kontroly.

To vede k pocitu brnění ve vašich rukou, usínání prstů a pravděpodobně ke zvýšení tonusu ve svalech, aby se kompenzovalo špatné držení těla. Pečlivá mobilizace krční páteře a techniky měkkých tkání na krátkou dobu krk a svaly ramen uvolňují napětí. The lopatka by měla být také mobilizována, protože dobrá fyziologie celého komplexu paží má pozitivní vliv na každodenní stres.

Cvičení se provádí, jak je uvedeno výše. Klasicky, pacienti s bursitida lokte jsou předepsány podpůrné obvazy. To buď pokrývá celý loketní kloub a poskytuje lepší krev cirkulace tlakem, a tedy menší namáhání samotného kloubu.

Alternativně existuje loketní ortéza, která stejně jako celá ortéza snižuje tlak. Obvazy lze nosit na podporu příčinné aktivity, ale je nezbytně nutné provést adekvátní terapii. Která mast se doporučuje u kterého pacienta závisí na jeho toleranci. Voltaren® se často používá jako mast k úlevě bolest a zánět.

Masť lze aplikovat světlem tlakový obvaz a několik hodin se nosí. ArnicaLze také otestovat přípravek Kytta nebo jiné značky drog. Pokud jde o masti, je třeba vyhledat konzultaci s ošetřujícím lékařem nebo lékárníkem.

Kromě jednoduché aplikace lze dosáhnout ještě silnějšího efektu pomocí iontoforéza (elektroterapie s aplikací masti). Loket lze v případě bursitidy velmi dobře oblepit. Tady Kinesiotape je dobrá volba.

Tyto pásky jsou elastické a jsou přilepeny podél svalstva. Páska zvedá horní vrstvu kůže a tím zvyšuje krev oběh, a proto má stabilizační a bolest- uvolňující účinek. Páska je přilepená od lokte k zápěstí a mohou být podporovány příčně běh páska na loket.

V oblasti extrému bolest body, lze také použít pásku proti bolesti. Skládá se ze 4 krátkých proužků, které jsou slepeny ve tvaru hvězdy. Páska může být ponechána několik dní a lze ji kdykoli znovu použít.

Je důležité si uvědomit, že samotná páska nemůže zmírnit bolest, ale pouze podporuje terapii. Pacientovi by mělo být ukázáno, jak nalepit pásku, aby si mohl pomoci. Použití stabilizační klasické pásky není vhodné, protože mobilita v loketní kloub je možné jen s obtížemi, což není výhodou v každodenním životě.